Haber Detayı
07 Ekim 2018 - Pazar 02:32 Bu haber 2912 kez okundu
 
Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu seçimleri yapıldı
Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosunun 25.Olağan Kongresi Mahmut Oltan Sungurlu Sosyal tesislerinde gerçekleştirildi.
GÜMÜŞHANE Haberi
Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu seçimleri yapıldı

Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosunun 25.Olağan Kongresi Mahmut Oltan Sungurlu Sosyal tesislerinde gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen kongrede Av.Serkan Pekmezci yeniden başkan seçildi. 1974 yılında kurulan ve hem Gümüşhane hem de Bayburt’tan kayıtlı 61 avukatın bulunduğu baronun kongresine 34 avukat katılarak oy kullandı.

Av. Murat Öztekin Konferans salonunda tek listeyle gidilen ve gizli oy yöntemiyle gerçekleştirilen seçim sonucunda 33 oy alan Av. Serkan Pekmezci yeniden başkan seçilirken yönetim kurulu Av. Arif Aslan, Av. Hakan Çeğindir, Av. Didem Dilan Gürer, Av. Burcu Altınok Dabağ, Av. Kerim Özel, Av. Muhterem Mahmut Canmemiş, disiplin kurulunda Av. Ahmet Sedat Tomlalı, Av. Erol Birni, Av. Mehmet Buğra Çiçek, denetleme kurulunda Av. Naci Kavi, Av. İbrahim Taşdemir, TBB delegeliklerine Av. Mustafa Akbaş, Av.Mustafa Daştan yer aldı.

Kayıtlı 61 avukatın 30'unun Bayburtlu olduğu öğrenilirken, yönetim kurulunda Gümüşhaneli avukatlar Didem Dilan Gürer, Burcu Altınok Dabağ, Kerim Özel, Mehmet Buğra Çiçek, denetleme kurulunda da İbrahim Taşdemir yer aldı. Kongrede Genel kurul başkanlık divanının oluşturulması, 2016-2018 döneminde baroya katılan ve ayrılanlar, denetleme kurulu raporlarının görüşülmesi, yönetim kurulunun ibrası, yeni döneme ait bütçenin görüşülmesi ve karara bağlanması, baro giriş keseneği ve yıllık aidatların belirlenmesi, baro iç yönetmeliğinin görüşülmesi, baroya ait asgari ücret tarifesinin belirlenmesi, mesleki sorunlar üzerine görüşme, dilek ve temenniler, baro başkanı ve diğer organların seçimi gibi gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

 Burada irdelenmesi gereken baro başkanı seçimi değildir. Genel kurula katılmayan 27 Gümüşhane Avukatının olmasıdır. Bu sonuçların iyi okunması ve bu kadar ayrışmanın sebeplerinin ne olduğunun çözümlenmesidir...

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Gümüşhane-Bayburt, Bölge, Barosu, seçimleri, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı