Haber Detayı
10 Şubat 2019 - Pazar 01:02 Bu haber 2310 kez okundu
 
Gümüşhane belediyesi borç batağında
Milliyetçi Hareket Partisi Gümüşhane Belediye Başkan adayı Sabri Varan, Gümüşhane Belediyesi’nin borç batağında olduğunu, belediyenin adeta iflas ettiğini söyledi.
SİYASET Haberi
Gümüşhane belediyesi borç batağında

Milliyetçi Hareket Partisi Gümüşhane Belediye Başkan adayı Sabri Varan, Gümüşhane Belediyesi’nin borç batağında olduğunu, belediyenin adeta iflas ettiğini söyledi.

 

Varan, Gümüşkoza gazetesine  yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bizim için AK Parti’nin adayı ne ise Milliyetçi Hareket Partisi’nin de adayı odur, herhangi bir şüphe olmadan Cumhur İttifakıyla bunu ortaya koyacağız” söylemi üzerinden hareket edeceklerini ifade etti.

 

Kendilerinin Cumhurbaşkanı’nın bu söylemi üzerinden yürümeye devam ederken, Gümüşhane’nin de eksiklerini tespit ettiklerini belirten Varan, şunları kaydetti: “Gümüşhane’nin hizmet beklentisi var. Gümüşhane’de gönüllerden atılmış bir yönetim var. Gümüşhane’nin gönlüne giremeden yönetilemez. İşte bu yüzden de yönetilemiyor. Gümüşhane insani mahalli idareden yüzünü çevirmiş. İsraf var. Belediyenin borcu 5 yılda 10 kat arttı.Belediye iflas etmiş. Belediye araçlarına mazot alamıyor. Emekli ettiği personelinin parasını ödeyemiyor. Borç batağında herkese borçlu. Biz bu yükü almaya geleceğiz. Gümüşhane’ye hangi hizmeti koyarsak 81 il içinde Gümüşhane parlayan yıldız olur. İşte bunu yapmaya geliyoruz.”

 

Belediyenin mali tablosu ile ilgili çok net bir bilginin olmadığını da ifade eden Varan, “Belediye borç batağında. Belediye yönetilemiyor. Belediye yönetimi Gümüşhane’yi mağdur etti. Yaşam standartlarını düşürdü, Hizmet edemeyecek hale geldi” dedi.

ŞEHRİN YÜKÜNÜ ALACAĞIZ

Gümüşhanelilerin yükünü almaya geleceklerini söyleyen Varan, “Şehirde yaşayan insanların yükünü almaya geleceğiz. Yaşam maliyetini maddî olarak biraz düşürmeye çalışacağız. Belediye imkânlarını hemşehrilerimizin  hizmetine sunarak onların hayatını kolaylaştırmaya çalışacağız. Şu anda bu bakış yok.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane, belediyesi, borç, batağında,
Yorumlar
Haber Yazılımı