Haber Detayı
02 Eylül 2016 - Cuma 18:27 Bu haber 4484 kez okundu
 
Gümüşhane’de 6736 sayılı kanun anlatıldı
Gümüşhane’de 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı yetkilileri tarafından bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Gümüşhane’de 6736 sayılı kanun anlatıldı

Gümüşhane Defterdarlığı tarafından organize edilen toplantı Gümüşhane Kültür Merkezi salonunda yapıldı.

Toplantıya katılan Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 6736 Sayılı Kanunla birlikte borçluların kamuya olan borç yükünün azaltılarak taksitle ödeme imkanı getirilmesi, ihtilafların sulh yoluyla sonlandırılması, vergi incelemesinde olan konuların dava yoluna gidilmeksizin çözümlenmesi, vergilemede öngörülebilirliğin artırılarak geçmiş vergilendirme dönemleri ile ilgili olası risklerin ortadan kaldırılması, işletme kayıtlarının fiili durumlarına uygun hale getirilerek kayıtlı ekonomiye geçişin teşvik edilmesi gibi çok önemli yeniliklerin ve imkanların getirildiğini söyledi.

“BU TÜR BİLGİLENDİRİCİ TOPLANTILARA DAHA ÇOK KATILMALIYIZ”

GTSO olarak tüm üyelerine çağrı yaparak yapılan bu tür bilgilendirici toplantılara davet ettiklerini belirten Başkan Akçay, “Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı yetkilileri bugün Gümüşhane’de bizlerle buluşarak yürürlüğe giren 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun hakkında katılımcılarımızı bilgilendirdiler. Bazı varlıkların milli ekonomiye kazandırılması amaçlarıyla hazırlanan bu konunda görüyoruz ki hükümetimiz mükelleflere borçlarının yapılandırılması ile ilgili çok önemli kolaylıklar sunuyor. Bu toplantı kapsamında katılımcılarımız yeni kanun hakkında bilgi sahibi olurken aynı zamanda da işletmeleriyle ilgili merak ettikleri konularda sorular sorarak cevaplarını öğrendiler. Bu tür bilgilendirici toplantılar şehrimizde ki mükelleflerimiz açısından çok önemli. Onun için bu tür bilgilendirici toplantılara daha çok katılmalıyız.Değerli GTSO mensupları ve  mükelleflerimiz bu kanunu çok iyi yorumlayıp gerektiğinde bu kanundan faydalanmalı.Merkezi hükümetimizin bu kanunla önemli bir  fırsat sunduğunu düşünüyorum.Mükelleflerimiz, muhasebecilerinden, odamızdan, vergi dairemizden gereken bilgileri alabilirler.Buradan bu toplantıyı organize eden Gümüşhane İl Defterdarımız Turan Kemer’e ve bizleri bilgilendirerek sorularımıza cevap veren Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı yetkililerimize teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane’de, 6736, sayılı, kanun, anlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı