Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 00:17 Bu haber 3916 kez okundu
 
GÜMÜŞHANE’DE MEVLİD-İ NEBİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENECEK
Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Gümüşhane’de Hz. Muhammed’in nurlu doğumu münasebetiyle Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlenecek.
GÜMÜŞHANE Haberi
GÜMÜŞHANE’DE MEVLİD-İ NEBİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENECEK

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Gümüşhane’de Hz. Muhammed’in nurlu doğumu münasebetiyle Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlenecek.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Gümüşhane Koordinatörlüğü tarafından yapılacak olan etkinliğin temasının ‘‘Örnek Aile Rehberi Hz. Muhammed (sav)’’ olduğu ifade edildi.

‘‘Son dönemlerde hiç olmadığı kadar aile kurumuna yönelik sinsi plan ve projeler devrede. TV dizilerinin toplumumuzun temel taşı olan aile kurumunda yarattığı tahribatlar giderilememişken, 6284 sayılı kanun ve İstanbul Sözleşmesi aile kurumunun temeline dinamit döşemiştir. Aile kurumunun genleriyle oynandığı bir dönemdeyiz. Ve bundan dolayı boşanmalar evlenme oranlarını aştıkça aşmakta, aile içi şiddet hiç olmadığı kadar artmış durumdadır.’’ ifadelerine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

Vakıf olarak, her sene toplumumuzun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak farklı temalarla Peygamber Efendimiz (sav)’in kutlu mesajını anlatıyoruz. Bu sene de aile kurumunun geldiği noktayı göz önünde bulundurarak ‘‘Örnek Aile Rehberi Hz. Muhammed (sav)’’ temasıyla Efendimiz (sav)’in aile hayatını, aileye verdiği önemi, ideal ve örnek aile yapısını anlatacağız. Zira Hz. Muhammed (sav), hayatın her safhasında örnek alınması gereken en güzel örnektir. O (sav)’nun hayata dair, çözüm sunamadığı hiçbir problemimiz yoktur. Bundan dolayı çare Kur’an’a ve Kur’an'ın beyanı olan sünnete sarılmaktır.’’

Mevlid-i Nebi etkinliği için tüm hazırlıkların tamamlandığı ifade edilen açıklamada en son şunlara yer verildi: ‘‘Etkinliğimiz için gerekli tüm hazırlıklarımızı tamamlamış durumdayız. İnşallah 8 Kasım Cuma günü saat 19.15'de Atatürk Kültür Merkezi'nde Peygamber sevdalısı halkımızı ağırlayacağız. Bu vesileyle tüm halkımızı Mevlid-i Nebi etkinliğimize davet ediyoruz.’

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: GÜMÜŞHANE’DE, MEVLİD-İ, NEBİ, ETKİNLİĞİ, DÜZENLENECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı