Haber Detayı
07 Nisan 2019 - Pazar 11:16 Bu haber 4033 kez okundu
 
Gümüşhane de seçimin kazananı MHP olmuştur
Milliyetçi hareket partisi Kelkit'te en iyi stratejiyi izleyerek seçimden zaferle çıkmıştır.
SİYASET Haberi
Gümüşhane de seçimin kazananı MHP olmuştur

Milliyetçi hareket partisi Kelkit’te en iyi stratejiyi izleyerek seçimden zaferle çıkmıştır. MYK üyesi Akın Üstün ile ilçe başkanı Özkan Keskin’in uyumlu çalışmaları ve MYK üyesi Akın Üstün’ün bütün riskleri alarak aday belirleme noktasında bütün yolları zorlaması ve bölgeyi iyi tanımanın avantajını kullanarak iyi bir denge kurarak üç beldede zafer kazanması bir beldede ise 4 oy ile kaybederek ancak hukuki süreci devam ettirmesi, ilçede de cumhur ittifakının Mimarı olduğu söylenen MYK üyesi Akın Üstün parti içerisinde de bir vefa göstererek seçilebilecek yerlere geçmiş dönemlerde MHP ye ihanet etmemiş, hizmet etmiş isimleri yazması da MHP seçmeni tarafından takdirle karşılanmıştır. MHP teşkilatının merkezde cumhur ittifakı ruhuna uygun hareket ederek üstün gayretler ortaya koyup ve Teşkilatı bir arada tutarak seçimden galip Çıkılmasında en büyük rolü oynamıştır.

 

Genel Başkan devlet Bahçeli’nin yönetiminde olan Akın Üstün Devlet Bey gibi ileriye dönük strateji belirleyip stratejiye göre hareket etmesinin günü birlik düşünenler tarafından anlaşılamaması gayet normaldir. Sonuçlar göstermiştir ki stratejik düşünenler kazandı. Bu süreç içerisinde Cumhur ittifakı adayı Aziz Nas ile çok yakın çalışma içerisinde olan Akın Üstün Ak Parti içerisinde istifalar dolayısı ile oluşan moral bozukluğunun giderilmesinde ittifak ile katkı sunmuş ve yeni bir heyecan katmıştı. Seçimin en ilginç yanı ise daha önce MHP genel başkanına tepki göstererek iyi partiye geçenlerin ve MHP de bu dönem kendisine yer bulamayanların bu süreçte MHP kimliği ile Bağımsız adayın etrafında görüntü vererek MHP de çatlak varmış gibi göstermeye çalışmalarıdır. Ancak MHP teşkilatının kararlı duruşu bu oyunu boşa çıkartmıştır. İl genel meclisinde de bir tane kazanmış olmaları bundan sonraki süreçte yönetime MHP’nin de damga vuracağı izlenimini vermektedir.

 

Seçim sürecinde bölgede ikamet etmeninde avantajını kullanan Akın Üstün seçim çalışmalarına daha çok zaman ayırarak Diğer ilçeleri de hiç boş bırakmayan MYK üyesi Akın Üstün Gümüşhane genelinde yapmış olduğu yoğun çalışma ve yaptığı özel görüşmeler ile aday belirlemedeki titizlik ve risk alma özelliği ile ön plana çıktı. Akın Üstün aday belirleme ve ittifak sürecinde parti içindeki tepkileri göğüsleyerek şimdi seçim sonuçlarına göre ne kadar haklı olduğunu duygusal davranmayarak parti çıkarlarını her şeyin üstünde tuttuğunu da bir kez daha ortaya koydu. Gümüşhane genelinde aynı zamanda Her ilçeden de birer tane il genel meclisi çıkartarak MHP nin oylarını da artırmayı başaran MHP teşkilatları bir dahaki seçimlere kadar bölgede hizmet üretme konusunda çok iddialı olduklarını da ortaya koymaktadırlar.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Gümüşhane, de, seçimin, kazananı, MHP, olmuştur,
Yorumlar
Haber Yazılımı