İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
RESMİ İLAN
RESMİ İLAN
RESMİ İLAN
RESMİ İLAN
Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 12:01 Bu haber 994 kez okundu
 
Gümüşhane Gençlik Merkezi'nden Sokak Hayvanlarına Kulübe
Gümüşhane'de, Gençlik Merkezi liderleri ve gönüllü kişiler tarafından, bu soğuk kış aylarında sokak hayvanları üşümesin diye yaptırdıkları kulübeleri caddelere ve sokaklara özenle yerleştirdi.
GÜMÜŞHANE Haberi
Gümüşhane Gençlik Merkezi'nden Sokak Hayvanlarına Kulübe

Gümüşhane'de, Gençlik Merkezi liderleri ve gönüllü kişiler tarafından, bu  soğuk kış aylarında sokak hayvanları üşümesin diye yaptırdıkları kulübeleri caddelere ve sokaklara özenle yerleştirdi. 

Gümüşhane'de kış aylarında hava sıcaklıklarının eksi 20 derecelere kadar düşmesi üzerine, insanlar kadar hayvanları da olumsuz etkiledi. Gençlik Merkezi lider ve gönüllüleri, hayvanların zorlu kış koşullarından korunabilmeleri için kulübeler yaptı. Yaklaşık 50 kulübe yapan ekip, hepsini tamamladıktan sonra, şehir merkezinde belirlenen farklı noktalara yerleştirdi. Kulübelere yiyecek ve su da bırakan gönüllüler, sokak hayvanlarının korunması gerektiğini vurguladı. 

Gençlik Merkezi Lideri Mehmet Koç, sokak hayvanlarına sıcak yuva yapabilmek için çalışma başlattıklarını söyledi.Koç, "Gümüşhane genelinde 50 dolayında kulübeyi mahallelere yerleştirdik. Bu soğuk mevsimde onların sıcak bir ortamda yaşayabilmeleri adına çalışma yaptık. Gençlik merkezi olarak gönüllülük faaliyetlerini, çevreye karşı duyarlı olmayı, iyiliği ve yardımlaşmayı gençler arasında yaygınlaşması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.   

'SOKAK HAYVANLARINI UNUTMAYIN'

Gönüllü gençlerle birlikte marangozlardan parçalar temin ettiklerini anlatan Koç, "Bu parçaları birer sıcak eve çevirdik. Barınaklarımızın içine sıcak olsun ve rahat edebilsinler diye talaş koyduk. Sokak hayvanlarının beslenebilmesi için lokantalarda toplayacağımız ekmekleri ve kendimizin temin edeceği mamaları yaptığımız barınakların etrafına bırakacağız. Düzenli olarak barınaklarımızı kontrol edeceğiz. Bu kontrollerde maması biten barınaklarımıza tekrar mama ekleyeceğiz. Sokak hayvanlarımızı bu soğuk kış gününde unutmuyoruz" dedi.  

Gümüşhane Gençlik Merkezi Gönüllü Kulübü Çevre Timi üyesi Büşra Sarı da sokak hayvanları için yapılan kulübeleri farklı noktalara yerleştirdiklerini belirterek, "Sokak hayvanlarına yardımcı olabilmek için yapmış olduğumuz kulübeleri bazı bölgelere yerleştirdik. Bu tür etkinliklere gönüllü olarak yardımcı olmaya çalışıyorum" dedi

Kaynak: (GGT) - www.gumushane.gen.tr Editör: Alim FİDAN
Etiketler: Gümüşhane, Gençlik, Merkezi'nden, Sokak, Hayvanlarına, Kulübe,
Yorumlar
Haber Yazılımı