Haber Detayı
13 Mayıs 2018 - Pazar 17:14 Bu haber 3386 kez okundu
 
Gümüşhane Sağlık Müdürlüğün'de Zimmet Depremi
Zimmete Geçirilen 400 Bin Liranın Üzerine Para İçin Müfettiş Raporu Bekleniyor
GÜMÜŞHANE Haberi
Gümüşhane Sağlık Müdürlüğün'de Zimmet Depremi

Zimmete Geçirilen 400 Bin Liranın Üzerine Para İçin Müfettiş Raporu Bekleniyor

 

Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğünün mutemetliğinde çalışan kamu görevlileri hakkında zimmete para geçirdikleri iddiası üzerine soruşturma başlatıldı. Bir kişi tutuklandı.

 

Gümüşhane Sağlık İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından ortaya çıkarılan zimmet olayında 400 bin lira civarında bir paranın zimmete geçirildiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, bu kapsamda 4 şüpheli gözaltına alındı. Bir şüpheli tutuklandı diğer şüpheliler adli kontrolle serbest bırakıldı.

 

Olayın tüm yönleri ile açığa çıkarılması ve zimmet miktarının net tespit edilmesi amacıyla Cumhuriyet Başsavcılığının olaya el koyduğu ve Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı’ndan müfettiş görevlendirilmesini talep ettiği öğrenildi. Sağlık bakanlığı Teftiş kurulunun yapacağı tespit sonucu düzenlenecek rapora göre soruşturmanı yürütüleceği kaydedildi.

 

Soruşturmaya çok yönlü olarak devam edildiği ve zimmete geçirilen paranın bir kısmının üçüncü şahısların hesabına geçirilerek oradan kullanıldığına dair tespitler yapıldığı belirtildi. Zimmetine para geçiren şahsın salt kendi hesapları değil, yakın akrabalarının veya kurumda birlikte çalıştığı arkadaşlarının hesaplarına para aktarıp oradan kullanıldığına dair tespitlerin savcılık tarafından soruşturulduğu öğrenildi. Zimmetine para geçiren personellin Sağlık bakanlığının sisteminde ki bir boşluktan yararlanarak yaptığı söyleniyor.

 

Konunun tam olarak açıklığa kavuşturulabilmesi için Sağlık Bakanlığı müfettişlerinin incelemesi bekleniyor. Şimdiye kadar kurumda yapılan tespitlerde 2017 yılı Kasım ayı ve sonrasına ait ve yaklaşık 400 bin liralık bir zimmete para geçirilmesi söz konusuymuş. Ancak bu rakamında netleşebilmesi için geriye dönük incelemelerin Sağlık bakanlığı müfettişleri tarafından ortaya koyulacak rakamlarla netleşeceği söyleniyor.

Kaynak: (gk) - gümüşkoza Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Gümüşhane, Sağlık, Müdürlüğün'de, Zimmet, Depremi,
Yorumlar
Haber Yazılımı