Haber Detayı
21 Ağustos 2021 - Cumartesi 18:06 Bu haber 2273 kez okundu
 
Gümüşhane Valisi Taşbilek’ten bir ilk
Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Muharrem ayının başlaması münasebetiyle Valilik tarafından düzenlenen iftar programına katıldı
KELKİT Haberi
Gümüşhane Valisi Taşbilek’ten bir ilk

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek,   Muharrem ayının başlaması münasebetiyle Valilik tarafından düzenlenen iftar programına katıldı

Kelkit Belediyesi Şair Nurettin Özdemir, kültür evinde düzenlenen programa Vali Kamuran Taşbilek’in yanı sıra Şiran Kaymakamı, Kelkit kaymakam vekili Fatmagül Dalmış, Gümüşhane milletvekilleri Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş, Ak Parti Kelkit ilçe başkanı Sadi Tüysüz, Kelkit belediye başkan vekili irşadi Bilgin, Belediye başkan yardımcısı Seyit Tok, Söğütlü belediye başkanı Rıza Aslan ,Öbektaş belediye başkanı Yemen Demir,il genel meclis üyeleri Reşat Çalışkan, Sami Tuncay, ilçeye bağlı bazı köy muhtarları ve kurum amirleri katıldı.

 

İftar programında konuşan Vali Taşbilek, “Öncelikle Muharrem ayının, Muharrem oruçlarının ve aşure gününün İslam âlemi ve tüm insanlık için birlik ve beraberliğe, barışa, huzura, refaha ve hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Kerbela’da çeşitli işkencelere maruz bırakılarak şehit edilen Peygamber Efendimizin torunu Hz. Hüseyin'le birlikte şehit edilen tüm Ehl-i Beyt mensuplarını rahmetle ve hürmetle anıyorum. Bu topraklarda insan sevgisine, hoşgörüye ve barışa katkı koyan herkesten Allah razı olsun” dedi.

Vekil Pektaş ve Akgül ise Kelkit’te birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Muharrem ayının tarihimizde ve kültürümüzde önemli bir yeri vardır. Muharrem ayı Peygamber’imizin hicreti esas alınarak hicri yılbaşı kabul edilen aydır. Muharrem ayı aşure ayıdır. Muharrem ayı bizlere, ciğerlerimizi dağlayan Kerbela’yı hatırlatan aydır. Barışın, kardeşliğin, birliğin günü olan Muharrem ayının bereket ve güzellikler getirmesini temenni ediyor Cenabı Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin ifadesinde bulundular.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Gümüşhane, Valisi, Taşbilek’ten, bir, ilk,
Yorumlar
Haber Yazılımı