Haber Detayı
11 Eylül 2016 - Pazar 13:52 Bu haber 4630 kez okundu
 
Gümüşhane'ye yeni savcı ve hakimler atandı
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu(HSYK) 07 Eylül 2016 Tarihli Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcı Adayları ile İdari Yargı Hakim Adaylarına İlişkin Kura Kararnamesi ile Gümüşhane ve İlçelerine yönelik 6 yeni hakim ve savcı ataması gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Gümüşhane'ye yeni savcı ve hakimler atandı

Hâkimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu(HSYK) 07 Eylül 2016 Tarihli Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcı Adayları ile İdari Yargı Hâkim Adaylarına İlişkin Kur’a Kararnamesi ile Gümüşhane ve İlçelerine yönelik 6 yeni hâkim ve savcı ataması gerçekleştirdi.

HSYK’nın resmi internet sayfasında; “Meslek öncesi eğitimlerini başarı ile tamamlayan ve Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üçüncü Dairesince mesleğe kabul edilen adli yargı hâkim ve Cumhuriyet savcı adayları ile idari yargı hâkim adaylarının Kur’a töreni Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezinde 07 Eylül 2016 tarihinde yapılmış olup Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesince ekte belirtilen ilgili mahallere atamaları yapılmıştır. Atamaları yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarı ve mutluluklar dileriz” ifadeleri yer aldı.

Ekte yayınlanan Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcı Sonucu listesine göre; Mustafa İbrahim Adır Gümüşhane Hâkimliğine, Ömer Faruk Eser Gümüşhane Cumhuriyet Savcılığına,Hicabi Yağbasan Kelkit Hâkimliğine, Hamza Çili Kelkit Cumhuriyet Savcılığına, Gülşah Eribol Şiran Cumhuriyet Savcılığına ve Ali Mansuroğlu Torul Hâkimliğine atandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane'ye, yeni, savcı, ve, hakimler, atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı