Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 22:29 Bu haber 1318 kez okundu
 
GÜMÜŞHANELİ KIBRIS GAZİSİ’NDEN MUSTAFA AKINCIYA SERT TEPKİ
BİR KIBRIS GAZİSİ OLARAK MUSTAFA AKINCI’YA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
GÜMÜŞHANE Haberi
GÜMÜŞHANELİ KIBRIS GAZİSİ’NDEN MUSTAFA AKINCIYA SERT TEPKİ

BİR KIBRIS GAZİSİ OLARAK MUSTAFA AKINCI’YA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.

Gümüşhane’nin Torul İlçesi Güzeloluk köyünde ikamet eden  Şeref Madalyası sahibi Kıbrıs Gazisi Zeynel Armağan;  KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın  açıklamalarına tepki göstererek şunları söyledi:

Devletimizin ve ordumuzun 1974 Barış harekatı ile Rumların baskı zülüm ve yok etme emellerinden kurtulmuş olan KKTC, bugünkü rahat ve huzurunu devletimize, milletimize, ordumuza ve şehit ve gazilerimize borçludur. Bunu en iyi bilmesi gereken kişi de KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’dır.

Ama, ne yazıkkiMusafa Akıncı, her zaman olduğu gibi yine haddini aşarak ekmek yediği kabı kirletme çabasında olmuş ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti için akıl almaz sözler sarf etmiştir.

Mustafa Akıncı’nın 6 Şubat 2020 tarihinde TheGuardian gazetesine verdiği röportajdaki ifadeler başta olmak üzere Türkiye aleyhinde söylediği bütün sözlerden dolayı kendisini kınıyor, bir Kıbrıs gazisi olarak ben hakkımı bu kendini bilmez kişiye helal etmiyorum.

Akıncı’nın söz ve tavırları bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi üzmüştür. Akıncı’nın seçim beklemeden bir an önce o koltuğu terk etmesi en güzel yapacağı iştir. Yoksa Şehitlerimizin ruhaniyatı ve gazilerimizin bedduaları bu adamı kahır ile yeksan edecektir.

“Zalimler için yaşasın cehennem.”

*******

Gümüşhaneli Kıbrıs Gazisi Zeynel Armağan; KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Türk Ordusunun Barış Planı Harekatı’na karşı sarf ettiği sözlerden dolayı da 15 Ekim 2019 tarihinde kınama mesajı yayınlamıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜMÜŞHANELİ, KIBRIS, GAZİSİ’NDEN, MUSTAFA, AKINCIYA, SERT, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı