Haber Detayı
11 Eylül 2021 - Cumartesi 09:07 Bu haber 1053 kez okundu
 
‘Gümüşsu Dünya Markası Olacak’
Gümüşhane’nin ve Türkiye’nin en önemli gıda markalarından biri olan Gümüşsu Meyve Suları, 29. WorldFood İstanbul Uluslararası Gıda Ürünleri Teknoloji Fuarı’na katıldı.
GÜMÜŞHANE Haberi
‘Gümüşsu Dünya Markası Olacak’

Gümüşhane’nin ve Türkiye’nin en önemli gıda markalarından biri olan Gümüşsu Meyve Suları, 29. WorldFood İstanbul Uluslararası Gıda Ürünleri Teknoloji Fuarı’na katıldı.  Gıda sektörünün en büyük buluşma noktası olan WorldFood İstanbul, 9-12 Eylül tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl 145 ülkeden 50 bin ziyaretçiyi ağırlayacak.

Gıda sektörünün en büyük buluşma noktası olan WorldFood Fuarı’na katılan Gümüşsu Meyve Suları’nın Dünya markası olması için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşsu’nun günlük 2 bin dolum kapasitesini 12 bine çıkardıklarını söyledi.

‘Ulusal fabrikalarla rekabet edecek bir duruma geleceğiz’

Başkan Çimen, “Fabrikada yeni hattımızı tamamladık. İki bin dolum yaptığımız yerde artık 12 bine çıktı dolum kapasitemiz. Bilim sanayi ve teknoloji bakanlığımızdan alacağımız destekle fabrikamızın ikinci kısmını da hizmete kazandırmayı hedefliyoruz. Üretimin hızlandırılması için konsantre hattı tamamlanması ve ürün alım desteğinin artırılması için bakanlığımız bize destek verecek. Konsantre hattı ile ürün alım desteğinin artırıldığı takdirde ulusal fabrikalarla rekabet edecek bir duruma geleceğiz. Böylece ürünlerimiz ulusal marketlerinde raflarında kendine yer bulacak. Gümüşhane’miz başta olmak üzere, bölge ve ülke ekonomisine büyük destek olacak” diye konuştu.

Başkan Çimen, “Kuşburnu dağlık bölgelerde olan bir meyve türü. Kuşburnu’yu dağlarda kaderine terk etmiyoruz. Fabrikamıza işliyoruz ve üretime kazandırıyoruz. Gümüşsu Kuşburnu suyunu bir dünya markası yapmak için çalışıyoruz. Konsantre sistemi işlemeye başladığında daha çok kuşburnu meyvesinin saklayabileceğiz ve daha çok üretim yapabileceğiz” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gümsaş Yönetim Kurulu Başkanı Eyüphan Özyurt, Gümüşsu’ya yaptıkları yeni yatırımlarla büyümeye devam ettiklerini ve bu büyümeyle birlikte Türkiye’nin en büyük gıda kuruluşları arasında yer almayı hedeflediklerini aktardı. 

Bu hedef doğrultusunda WorldFood İstanbul’a katıldıklarını belirten Özyurt, “Ürünlerimiz farklı ülkelerden gelen katılımcılardan büyük ilgi görüyor. Daha ilk gün 13 farklı ülkeden birçok firma ihracat bağlantısı yapabilmek adına bizimle görüşmeler yaptı. Yaptığımız bu görüşmeler çok olumlu geçti. Belediye başkanımız Ercan Çimen’in yoğun çabaları ve hemşehrilerimizin de desteğiyle şehrimizin en önemli değerlerinden biri olan Gümüşsu markamızı çok daha iyi yerlere getireceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Gümüşsu, Dünya, Markası, Olacak’,
Yorumlar
Haber Yazılımı