Haber Detayı
31 Ocak 2018 - Çarşamba 09:10 Bu haber 1218 kez okundu
 
Gururların En Büyüğünü Yaşadım
Şehit Öğretmenin Ailesinden Zeytin Dalı Harekatı’na Destek
- Haberi
Gururların En Büyüğünü Yaşadım

Şehit Öğretmenin Ailesinden Zeytin Dalı Harekatı’na Destek
“Onlarla Gurur Duyuyorum”
Memleketi Gümüşhane’ye gelirken Tunceli’de terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırıldıktan sonra katledilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz’ın ailesi, Afrin’de Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan Mehmetçiklere dua ediyor.
Torul ilçesinde yaşayan baba Hamit Yılmaz ve anne Gülay Yılmaz, kalplerinin operasyona katılan askerler ile birlikte attığını dile getirerek harekâtta kullanılan bazı yerli mühimmatların üzerine oğullarını isimlerinin yazılmasının gururunu yaşadıklarını kaydetti.
Yaşadığı acıların Mehmetçiğin Afrin’de sürdürdüğü başarılı operasyonlar ile birlikte nispeten azaldığına vurgu yapan baba Yılmaz, her koşulda yüreklerinin güvenlik güçlerinin yanında attığını söyledi.
Türk ordusunun her daim muzaffer olmasını dileyen Yılmaz, “Onlar benim çocuğumu suçsuz günahsız yere, kaleminden başka silahı olmadan hunharca katlettiler. Oğlumun bedenine 27 gün sonra ulaştım. Çocuğumun kanı yerde kalmadığı için sevinçliyim. Bir şehit öğretmen babası olarak dualarımız ve kalplerimiz askerlerimizle. Onlar da benim evlatlarım. Güvenlik güçlerimiz için devamlı Kuran-ı Kerim okuyorum. Onların muzaffer olması için dua ediyorum. Her konuda olduğu gibi bu konuda da devletimle onur duyuyorum” dedi. “Ben o bombayı gördüğümde gururların en büyüğünü yaşadım” dedi.
“Onlar Ebabil Kuşlarının Bıraktığı Bombalar”
Operasyonlarda kullanılan yerli mühimmatlara oğlu Necmettin ve Aybüke öğretmenin isminin de yazıldığını sosyal medyadan gördüğünü ifade eden Yılmaz, “Yerli bombanın üzerine şehit öğretmenler Necmettin ve Aybüke’nin isimlerinin yazılması bize şeref verdi. Allah onlardan razı olsun. Ben o bombayı gördüğümde gururların en büyüğünü yaşadım. Onlar Ebabil kuşu gibi. Onlar benim için Ebabil kuşlarının bıraktığı bir bomba. Çok onurlandım. Beni çok gururlandırdılar. O silahların milli üretim olmasından da ekstra bir onur duydum” diye konuştu.
“Benim Çocuğumu Niye Arayıp Sormadılar?”
Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’na ilişkin yapılan olumsuz açıklamalardan üzüntü duyduğunu dile getiren şehit öğretmenin babası Yılmaz, “Onlar benim çocuğum öldürülünce bir basın açıklaması dahi düzenlemediler. Benim çocuğum hunharca katledildi. İnsan haklarıysa oradaydı insan hakları. Bu insan haklarını savunanlar o zaman neredeydi? Benim çocuğumu niye arayıp sormadılar? Bir taziyede bile bulunmadılar. Bizim evladımızın acısını paylaşmayanlar şimdi teröristlerin, ‘asalak böceklerin’ haklarını savunmaya kalkıyorlar. Bundan acı hissediyorum. Vicdanım sızlıyor. Ben onların görüşlerini kınıyorum” şeklinde konuştu.
“Cumhurbaşkanımıza ve Bahçeli’ye Teşekkür Ediyorum”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın harekâtla ilgili olumsuz görüş belirtenlere cevap verirken oğlu şehit öğretmen Necmettin’i de andığını hatırlatan baba Yılmaz, “Bundan büyük bir gurur duydum. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Rabbim başımızdan eksik etmesin. Biz onunla onur duyuyoruz. Kalbimiz onunla beraber. Rabbim Cumhurbaşkanımızı ve milletimizi muzaffer etsin. Devlet Bahçeli’yi de bu yolda tebrik ediyor, teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
“ Bu Uğurda Ölmekten De Şeref Duyarım”
Vatanı ve milleti için her türlü fedakarlığa hazır olduğuna işaret eden Yılmaz, “Bana da bir görev verilirse Afrin’e gitmekten, bu uğurda ölmekten de şeref duyarım. Yüreklerimiz ve kalplerimiz Afrin’de. O çocuklarımız zannetmesinler ki yalnızlar. Bütün Türkiye onlara dua ediyor. Ben de bir şehit babası olarak onlara dua ediyorum. Onların işlerinin rast gitmesini ve Rabbimin onları melekleriyle korumasını diliyorum. Onları dualarımızda ve niyazlarımızda devamlı anıyoruz. Onların gözlerinden öpüyor muzaffer olmaları için dua ediyorum” dedi.
“Hem Üzüntü Hem de Gurur”
Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlere selam gönderen Anne Gülay Yılmaz ise “Bombaların üzerine oğlumun adının yazılmasından hem gurur hem de üzüntü duydum. Allah onlardan razı olsun. Benim çocuğumu da unutmamışlar. Bombaların üstüne ismini yazmışlar. Allah’ım güç kuvvet versin. Allah tüm şehit ailelerimize sabırlar nasip eylesin. Beni de çağırsalar bende vatanım, milletim için savaşa giderim. Allah askerimizi muzaffer etsin” ifadelerini kullandı.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Gururların, En, Büyüğünü, Yaşadım,
Yorumlar
Haber Yazılımı