Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 00:48 Bu haber 2373 kez okundu
 
GÜSİAD’tan Rektörümüze Ziyaret
Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı (GÜSİAD) Yüksel Yalçın ve beraberindeki heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’i ziyaret etti.
GÜMÜŞHANE Haberi
GÜSİAD’tan Rektörümüze Ziyaret

Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı (GÜSİAD) Yüksel Yalçın ve beraberindeki heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’i ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen ziyarette GÜSİAD Genel Başkanı Yüksel Yalçın ile beraber Başkan Yardımcısı Cahit Karakullukçu, GİAD Başkanı Erdal Kurt, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, GÜMÜP Başkan Yardımcısı Bektaş Karakelle, Mimar Mustafa Şahin ve Yüksek Mimar Burak Dolu yer aldı.

Yeni dönemin hayırlı olması dileklerinde bulunan GÜSİAD Genel Başkanı Yüksel Yalçın, Rektörümüzü tebrik etti.

Gümüşhane’nin sosyo-kültürel ve ekonomik anlamada kalkınmasına ciddi katkılar sağlayan üniversitemizin üstlendiği katalizör görevini başarıyla yürüttüğünü vurgulayan Başkan Yalçın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmasında şu açıklamalarda bulundu: “Sayın Rektörümüzü yürüttüğü göreve ikinci kez atanmasından dolayı tebrik ediyorum. Daha önceki dönemde GÜSİAD ve Gümüşhane Üniversitesi olarak ortak çalışmalarımızdan somut çıktılar üretmek üzere toplantılar gerçekleştirmiştik. ‘En iyi inşaatı Gümüşhaneliler yapar, en iyi inşaat mühendisi Gümüşhane Üniversitesi’nde yetişir’ sloganıyla düzenlediğimiz bu toplantıların ilimize, üniversitemize ve tüm öğrencilerimize faydalı olduğuna inanıyorum. Yeni dönem ile birlikte Rektörümüzle yeni proje ve toplantılar yapma arzusundayız. Bizler, üniversitemizle birlikte yeni işbirliklerine her zaman hazırız. Bu sebeple de Rektörümüz Sayın Zeybek’in Gümüşhane Üniversitesi’ne yeniden Rektör olarak atanmasından dolayı büyük mutluluk duyduk.”

Gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz ise şunları söyledi: “Üniversiteler öncelikli olarak elbette bilim üretirler. Ancak bu üretimlerinin yanı sıra şehir ve onun kurumları ile de bütünleşmek gerekir. Bizle bu konuya çok özen gösteriyoruz ve tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket etmenin, şehrimizin faydasına olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda önceki dönemde Gümüşhane’deki ve il dışındaki Gümüşhanelilerin sosyal, ekonomik ve toplumsal alanda kalkınmalarını vizyon edinen GÜSİAD ile birlikte üniversitemizde birçok çalışma gerçekleştirdik. Başkanımız Sayın Yüksel Yalçın’ın da ifade ettiği üzere yapmış olduğumuz işbirlikleri çerçevesinde üniversitemiz öğrencilerine mezun olduktan sonra iş sahibi olacakları alanlar oluşturduk. Bu işbirliğimizin sonucunda mezunlarımıza iş konusunda destek verilmesinden, doktora çalışmalarında saha araştırma konusunda sektör desteği sağlanmasına kadar çok yönlü geri dönüşümler sağlandı. Yeni dönemde de yeni işbirlikleri için Gümüşhane Üniversitesi olarak gereken önemi vereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Zira ikili ilişkilerin her zaman güç birliğini de beraberinde getirdiğinin farkındayız. Gerçekleştirdikleri nezaket ziyaretten dolayı GÜSİAD Başkanı Sayın Yüksel Yalçın ve beraberindeki heyete çok teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: GÜSİAD’tan, Rektörümüze, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı