Haber Detayı
08 Haziran 2019 - Cumartesi 18:59 Bu haber 1348 kez okundu
 
GÜYAD Ak Parti heyetini ağırladı
Milli Savunma, BilimSanayi ve Teknoloji eski bakanı değerli hemşehrimiz Fikri Işık, beraberinde Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgü,l Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Meclis üyeleri Birol Hayal, Ayşe Yanık, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Mollaoğlu, MHP İlçe Başkanı Adnan Çakıroğlu, MHP ilçe yönetimi üyeleri ve belediye bürokratları ile birlikte Ümraniye de faaliyet gösteren Gümüşhane İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği’ni ziyaret ettiler.
GÜMÜŞHANE Haberi
GÜYAD Ak Parti heyetini ağırladı

Milli Savunma, BilimSanayi ve Teknoloji eski bakanı değerli hemşehrimiz Fikri Işık, beraberinde Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgü,l Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Meclis üyeleri Birol Hayal, Ayşe Yanık, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Mollaoğlu, MHP İlçe Başkanı Adnan Çakıroğlu, MHP ilçe yönetimi üyeleri ve belediye bürokratları ile birlikte  Ümraniye de faaliyet gösteren  Gümüşhane İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği’ni ziyaret ettiler.

Dernek merkezinde Eski Bakan Işık ve Ak Parti heyetini karşılayan dernek başkanı Tahsin Söğüt misafirlerine hitaben aslında Geleneksel bayramlaşma törenlerini bayramın ikinci gününde yaptıklarını belirtti. Söğüt, Bakan Işık’ın ziyaret isteği haberini alıktan sonra bayramın üçüncü günü siyaset ve bürokrasiyi bu sebeple buluşturmak istediklerini ifade etti.

 

Başkan Söğüt; sözlerinin devamında Bakan Işık ve beraberindeki heyete seslenerek Sizleri her zaman aramızda görmek istiyoruz. Bu tabloyu uzun süredir bekliyorduk’ ifadeleriyle sözlerine devam etti. Söğüt vatandaş ve STK bazında iletmek istedikleri kimi şikayet ve isteklerin yeterince karşılık bulamadığından yakındı.

Söğüt’ün konuşmasının satır aralarında AK Partili il yönetimine dönük eleştirileri de dikkatten kaçmadı. Söğüt, Bakan Fikri Işık ve beraberindekilere Gümüşhane ve memleket bazında yapmış olduğu önemli hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Bakan Fikri Işık’ta hemşerilerini selamladıktan sonra yaptığı konuşma da İstanbul’da yaşamanın ayrıcalığını ve yaşayan insanların aynı zamanda üzerinde bulunan sorumluluğuna dikkat çekti.

Işık, ’Ankara Türkiye Cumhuriyetinin başkenti, İstanbul dünyanın başkenti, Napolyon der ki, dünyada bir devlet kurulsa başkenti İstanbul olurdu ayrıca biliyorsunuz İstanbul sevgili peygamberimizin sözü ile şereflendirilmiş bir şehirdir, 92 – 94 yılları arasında Ümraniye’de bir dershanede yöneticilik yapıyordum. CHP Belediyeciliğinin meşhur Hekimbaşı çöplüğü hadisesini bilirsiniz, İstanbul CHP’ye emanet edilemeyecek kadar kıymetlidir’ dedi.

Konuşmasında sık sık AK Parti adayı Binali Yıldırım’ın Bakanlık ve Başbakanlığı döneminde yaptığı hizmetlere de vurgu yapan Bakan Işık, ’Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Sayın Binali Yıldırım’ın İstanbul için Gümüşhane için yaptıkları ortadadır, CHP Adayı ile Binali Yıldırım mukayese bile edilemez’ dedi.

Bakan Işık; 31 Mart’ta parti olarak yaptıkları hatalara da dikkat çekerken tatil için İstanbul’un dışına çıkan hemşerilerimizin ve AK Partili seçmenin tekrar İstanbul’a geri dönerek 23 Haziran’da Ak Parti’nin adayı Binali Yıldırım’a oy kullanmalarını istedi.

Bakan Işık, 23 Haziran’da bir oy dahi çok önemli derken ‘AK Parti çalışıyor, çalışan hata yapar. CHP bir takım iddialarda bulunuyor, Bu millet CHP’yi hiçbir zaman iktidar yapmadı ki, bir adam tavla da her zaman ben kazanırım demiş nasıl diye sormuşlar hiç oynamadım ki demiş, CHP’nin kisi de öyle. İstanbul’a bedel ödetmememiz gerekiyor. Bu işin kazası yok, işi ehline vermemiz gerekiyor’ ifadesinde bulundu.‪ Gümüşhane Milletvekilimiz Hacı Osman Akgül ise ziyaret sırasında hemşehrilerimizin bayramını tebrik etti ve  daha güzel bir İstanbul için Ak Parti'nin İstanbul belediye başkan adayı Binali Yıldırım için destek istedi.

MHP İlçe Başkanı Adnan Çakıroğlu’da Trabzon, Giresun ve Ordu’da miting düzenleyen CHP Adayı Ekrem İmamoğlu’nun derdinin İBB Başkanlığı değil CHP Genel Başkanlığı olduğunu ifade etti Çakıroğlu, oy kullanmayan 1 milyon 750 bin seçmenin varlığını dile getirerek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatı ile biz de sahalardayız’ diye konuştu. Samimi ve sıcak bir havada gerçekleşen ziyaret Bakan Işık ve beraberindekilerin dernek merkezinden ayrılmasıyla son buldu.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: GÜYAD, Ak, Parti, heyetini, ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı