Haber Detayı
28 Ekim 2017 - Cumartesi 01:10 Bu haber 1968 kez okundu
 
Hastane kapısı, ölüme götürdü
Hastane Kapısında Düşerek Hayatını Kaybeden Yaşlı Kadının Eşi Suç Duyurusunda Bulundu
GÜMÜŞHANE Haberi
Hastane kapısı, ölüme götürdü

Hastane Kapısında Düşerek Hayatını Kaybeden Yaşlı Kadının Eşi Suç Duyurusunda Bulundu

Her Şey Kapının Çarpmasıyla Başladı

Gümüşhane Devlet Hastanesi poliklinik giriş kapısında düşerek kalçasını kıran 67 yaşındaki Emriye Boz adlı yaşlı kadın ameliyat sonrası gelişen komplikasyonlar sonucu kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Eşinin düşmesine hastane kapısının neden olduğunu iddia eden Remzi Boz(67) ise savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yaşanan olayı Gümüşkoza’ya anlatan Kürtün İlçesi Özkürtün Beldesi Karaçukur Mahallesinden Remzi Boz, olayın 11 Ekim Çarşamba günü saat 11.55 gibi olduğunu ifade ederek, eşinin kapı çarpması sonucu hastanenin içine düştüğünü bu esnada da kalçasında kırıklar oluştuğunu söyledi.

Yaşanan kazanın ardından eşinin derhal acil servise alındığını kaydeden Boz, “Eşim dört sene önce Samsun’da kalp ameliyatı olmuştu. O günden beri belli aralıklarla eşimi kontrole getirip tahlil yaptırıyordum. O gün de Gümüşhane Devlet Hastanesi’ne gelerek tahlilleri yaptırdım. Sonuçları doktor una gösterdikten sonra dışarı çıkmak için kapıya yöneldim. Beni gören kapı açıldı ve ben çıktım, tam o esnada eşimin feryadını duydum. Kapının kendisine çarptığını ve o nedenle düştüğünü söyledi. Hemen sedye getirilip acil servise alındı” dedi.

Acil serviste ortopedi uzmanının izinde olduğunu ve Kelkit Devlet Hastanesi’nde görevli ortopedi uzmanının akşam saat 21.30 gibi gelebileceğini öğrendiğini dile getiren Boz, “Doktor bey gelip eşimi muayene ettikten sonra ameliyata karar verdi. Perşembe günü saat 12.00’de eşim ameliyata alında ve saat 16.00 gibi kendine gelmiş bir şekilde ortopedi servisindeki odasına alındı. Eşimin kardeşleri geldi ve Cuma günü kendisini iyi htiğini belirterek beni köye yolladı” diye konuştu.

Cumartesi günü kendisinin baldızı tarafından arandığını belirten Boz, “Eşimin ciğerlerinin su toplandığını ve beni çağırdıklarını söylediler. Ben de saat 17.20 gibi hastaneye geldim. Hastanede saat 22.00 gibi eşimin ameliyat edileceği belirtilerek benden ölüm riski nedeniyle izin aldılar. Servis odasında yapılan müdahale sırasında eşim fenalaştı ve yoğun bakıma aldılar. Daha sonra doktorlar eşimin sevk edilmesine karar verdi ve yapılan araştırmalar sonrasında Erzincan’da yer bulunduğu ifade edilerek ambulansa alındı. Bu esnada eşim iyice kötüleşti. Tekrar acil servise aldılar ve gece saat 01.00 gibi eşimin öldüğünü söylediler. Ben de eşimin cenazesini alarak Karaçukur’a götürüp defnettim” şeklinde konuştu.

Olayın olduğu ilk gün hasta hakları servisine dilekçe verdiğini, hastane polisine de yaşanan olayı anlattığını kaydeden Boz, “Geçtiğimiz hafta Cuma günü karakola gidip ifademi verdim, olanları anlattım. Hastane yetkilileri poliklinik kapısında herhangi bir sorunun olmadığını bana söylediler. Ancak eşim kapı çarpması sonucu düştü ve olaylar da daha sonra anlattığım gibi oldu” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hastane, kapısı,, ölüme, götürdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı