Haber Detayı
21 Aralık 2017 - Perşembe 23:37 Bu haber 14591 kez okundu
 
Hava alanı ihalesi 16 Ocak Salı günü gerçekleştirilecek
Gümüşhane’nin Köse ilçesine bağlı Salyazı köyü sınırları içerisinde yapılacak olan Gümüşhane-Bayburt Hava alanının ihalesi 16 Ocak Salı günü gerçekleştirilecek.
KÖSE Haberi
 Hava alanı  ihalesi 16 Ocak Salı günü gerçekleştirilecek

Gümüşhane’nin Köse ilçesine bağlı Salyazı köyü sınırları içerisinde yapılacak olan Gümüşhane-Bayburt Havaalanının ihalesi 16 Ocak Salı günü gerçekleştirilecek.

 

Uzun yıllardır hem Gümüşhane hem de Bayburt halkının beklediği havaalanı müjdesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz aylarda vermişti.

 

Gelinen süreçte Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş, 750 günde bitirilecek olan havaalanının ihalesi tarihini sosyal medya hesaplarından duyurdu.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek ihale 16 Ocak Salı günü saat 10.30’da yapılacak. Gümüşhane-Bayburt Havalimanı Altyapı ve Müteferrik İşler İnşaatı işi olarak ihaleye çıkan havaalanı için verilen süre 750 gün.

Milletvekilleri Akgül ve Pektaş, “‪Gümüşhane-Bayburt Havalimanı Altyapı ve Müteferrik İşler İhalesi 16 Ocak 2018 tarihinde yapılacaktır. Hızlı, konforlu ve güvenli ulaşım imkanı sağlayacak olan havalimanımız Gümüşhane’li ve Bayburt’lu hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” ifadeleriyle müjdeli haberi vatandaşlarına duyururken, yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli havaalanıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, “285 milyon lira maliyetli olan havalimanı proje ve ihale hazırlıkları sürüyor. Ahmet Bey işi hızlı tutacağız ve inşallah '2020' diye bana tarih verdiniz ben diyorum ki seçim öncesi bu bitecek. Yoğun çalışacağız. Bize yakışanı yapacağız. İnşallah 2019 seçim kampanyasına uçağımızla geliriz” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Hava, alanı, , ihalesi, 16, Ocak, Salı, günü, gerçekleştirilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı