Haber Detayı
08 Mart 2018 - Perşembe 22:29 Bu haber 15391 kez okundu
 
Havaalanının sözleşmesi imzalandı, yer teslimi haftaya
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gümüşhane-Bayburt Havalimanı’nın altyapı ihalesine ilişkin sözleşmenin 7 Mart Çarşamba günü imzalandığını ve yer tesliminin 1 hafta içinde yapılacağını söyledi.
KÖSE Haberi
Havaalanının sözleşmesi imzalandı, yer teslimi haftaya

Maliye Bakanı Naci AğbalGümüşhane-Bayburt Havalimanı’nın altyapı ihalesine ilişkin sözleşmenin 7 Mart Çarşamba günü imzalandığını ve yer tesliminin 1 hafta içinde yapılacağını söyledi.

 

Bakan Ağbal, Gümüşhane ve Bayburt başta olmak üzere, çevre illerin de merakla beklediği Gümüşhane-Bayburt Havalimanı’nın altyapı ihalesine ilişkin sözleşmenin imzalandığını açıkladı. 

 

175 milyon lira bedeli olan sözleşmenin bugün itibarıyla imzalandığını kaydeden Bakan Ağbal, “Sözleşme yapılan müteahhide 1 hafta içinde yer teslimi yapılacak ve 2019 yılı içinde altyapı işi tamamlanacak” dedi. 

 

Yılda 2 milyon yolcu kapasiteli terminal inşaatına ilişkin proje hazırlıklarının da hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten Ağbal, şu bilgileri verdi: “Bu yıl içinde terminalin yapımına ilişkin proje çalışmaları da sonuçlandırılacak ve ihaleye çıkarılacak. Böylece Bayburt, Gümüşhane ve bu illerimizin etrafındaki diğer illerimizde, ilçelerde, köylerimizde yaşayan vatandaşlarımız havalimanı kavuşmuş olacak. Vatandaşlarımız ve ülkemiz için bu yatırımın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Havaalanının, sözleşmesi, imzalandı,, yer, teslimi, haftaya, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı