Haber Detayı
09 Mart 2018 - Cuma 10:58 Bu haber 2338 kez okundu
 
Hayvan Hırsızları Kelkit'e Dadandı
Edinilen bilgiye göre H.Altay isimli şahısa ait kapısı arkadan kilitli olan ahıra çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 22:00 sıralarında pencereyi kırarak içeri giren hırsız kapıyı arkadan açarak simental marka bir adet 300 kilo ağırlığındaki erkek danayı ahırdan çalmıştır.
KELKİT Haberi
Hayvan Hırsızları Kelkit'e  Dadandı

Geçtiğimiz hafta Aksöğüt te hayvan üreticisi olan Halit Altay isimli şahısa ait kapısı arkadan kilitli ahıra gece saat 22:00 sıralarında pencereyi kırarak içeri giren hırsız kapıyı arkadan açarak simental marka bir adet 300 kilo ağırlığındaki erkek hayvanı çalan hırsız veya hırsızlar henüz bulunmazken, başka bir hırsızlık olayı ise Kelkit pancar kantarı karşısında, Kelkit’in bezendi köyü kındıralık mahallesi nüfusuna kayıtlı Sami Gür’e ait ahırdan yapıldı.

 

Edinilen bilgiye göre yine hırsız veya hırsızlar, bu hafta içerisinde Sami Gür ‘e ait ahıra gece yarısı girerek 200 kilo ağırlığında matof kırması  bir erkek danayı çalarak önceki yöntemle ahırdan uzaklaştırıldı. Yapılan araştırmaya göre ahırdan çalınan hayvan yürütülerek Kelkit hayvan pazarına kadar götürülüp burada izini kayıp ettirmiştir. Yapılan değerlendirmeye göre hayvanı götüren hırsızlar hangi yöne giderse gitsin şehrin gözü kulağı olan mobese kamaralar tarafından görüntülenmesi mümkünken bugüne kadar hırsızların yakalanmaması vatandaşta güvenlik güçlerine karşı güvensizlik nedeni olmuştur.

 

Diğer taraftan görüştüğümüz çok sayıda üretici, hırsızların ilçenin geçim kaynağı olan hayvanlarına zarar vermesiyle birlikte çok rahatsızlık duyduklarını dile getirirken, ahırlarının bulunduğu yerlere elektrik hattı çekilmesini istiyor ki ahırlarına güvenlik kamarası takarak ahırlarını güvenilir hale getirsinler.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Hayvan, Hırsızları, Kelkit'e, , Dadandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı