Haber Detayı
28 Ağustos 2020 - Cuma 23:26 Bu haber 3010 kez okundu
 
Hemşehrimiz Dolandırıcıların Kurbanı Oldu
Dolandırıcılar, İstanbul'da yaşayan 85 yaşındaki Gümüşhane Şiran İncedere Köylü Hasan Yıldız'ın Gebze'deki arsasını düzenledikleri sahte kimlikle başka bir kişiye sattı. 85 yaşındaki Hasan Yıldız dolandırıcılarının kurbanı oldu.
GÜNDEM Haberi
Hemşehrimiz Dolandırıcıların Kurbanı Oldu

Dolandırıcılar, İstanbul'da yaşayan 85 yaşındaki Gümüşhane Şiran İncedere Köylü Hasan Yıldız'ın Gebze'deki arsasını düzenledikleri sahte kimlikle başka bir kişiye sattı.  85 yaşındaki Hasan Yıldız dolandırıcılarının kurbanı oldu.

Dolandırıcıların yöntemi ise pes dedirtecek cinstendi. Önce sahte kimlik düzenlediler. Ardından o sahte kimlikle bir başkasını hastaneye götürüp, satış yapabileceğine dair doktor raporu aldılar. Daha sonra ise üçüncü bir kişiye vekalet vererek Hasan Yıldız'ın Gebze'deki arsasını sattılar. Arsanın el değiştirmesinden on gün sonra satışın farkına varan Yıldız Ailesi, hemen harekete geçti.

Kocaeli Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Dolandırıcılar, düzenledikleri belgelerde de kimlik için iki farklı fotoğraf kullandı. Ancak bu durum kimsenin de dikkatini çekmedi. Şüphelilerin bir an önce yakalanmasını isteyen Hasan Yıldız ve ailesi şimdi soruşturmadan çıkacak sonucu bekliyor.

Kaynak: CNN Türk

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hemşehrimiz, Dolandırıcıların, Kurbanı, Oldu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı