Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 22:30 Bu haber 914 kez okundu
 
İl Genel Meclisi’nin Şubat Ayı Toplantıları Sona Erdi
Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin geçtiğimiz pazartesi günü başlayan şubat ayı toplantıları sona erdi.
GÜMÜŞHANE Haberi
İl Genel Meclisi’nin Şubat Ayı Toplantıları Sona Erdi

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin geçtiğimiz pazartesi günü başlayan şubat ayı toplantıları sona erdi.

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’ın da katıldığı toplantıda ilk olarak Kelkit, Köse ve Şiran ilçesinde bulunan süt toplama evlerinin kiraya verilmesi hakkında Tarım Hizmetleri Komisyonunca hazırlanan rapor görüşüldü.

Tarım Hizmetleri Komisyonu Başkanı Kadir Yıldız tarafından komisyon raporunun okunmasının ardından gündem maddesi kabul edildi.

Toplantının sonunda Gümüşhane’de tarımsal hizmetlere yönelik verilebilecek hibe ve yardımlarla ilgili kamu kurum ve sivil toplum kuruluşları ile ilgili görüş alışverişinde bulunulması hakkında verilen önerge görüşüldü.

Gündeme alınan önerge hakkında İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Metin Yalvaç ile Ziraat Odası Başkanları, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği başkanı, Tarım Kredi Kooperatifi başkanı, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği başkanı, Arı Yetiştiricileri Birliği başkanı, Su Ürünleri Mühendisi ve üreticiler Gümüşhane’de yürüttükleri faaliyetlerle ilgili meclis üyeleriyle fikir alışverişinde bulundu. 

İlgili gündem maddesi daha sonra Tarım Hizmetleri Komisyonuna sevk edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, Genel, Meclisi’nin, Şubat, Ayı, Toplantıları, Sona, Erdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı