Haber Detayı
10 Aralık 2017 - Pazar 16:41 Bu haber 2220 kez okundu
 
ilçe milli eğitim müdürü Yücel'e ret kararı
Kelkit ilçe milli eğitim müdürlüğü bünyesinde yapılan MTSK ve iş makineleri sınavlarında sınav komisyonunda görev aldığı halde sınava gitmeyerek veya 5-10 dakika gibi kısa sürelerle uğrayarak sınav alanını terk ederek sınav ücretini tam olarak aldığı bilgisine ulaştık.
KELKİT Haberi
ilçe milli eğitim müdürü Yücel'e  ret kararı

Kelkit ilçe milli eğitim müdürlüğü bünyesinde yapılan MTSK ve iş makineleri sınavlarında sınav komisyonunda görev aldığı halde sınava gitmeyerek veya 5-10 dakika gibi kısa sürelerle uğrayarak sınav alanını terk ederek  sınav ücretini tam olarak aldığı bilgisine ulaştık. Göreve gitmeyerek hak etmediği ücretleri almak hangi vicdana sığar. Bu konuda yetkili kurulların gerekli incelemeyi yaparak söz konusu sorumluların ortaya çıkarılıp aldıkları haksız ücretleri’de geri iadesini sağlamak devletimiz adına yapılacak önemli bir görevdir.

 

Görevini eksiksiz olarak yapan bazı komisyon Üyeleri’nin rahatsızlığı ayyuka çıkmıştır. Zira sınav milli Eğitim bakanlığının belirlediği şartlara göre yapılmalıdır. Diye yaptığımız haberi üzerine alan ilçe milli eğitim müdürü İsmail Yücel, yüzlerce lira harcayarak gazetemize noter aracılığı ile ihtar göndererek haberin tekzip edilmesini istemiştir.

 

Kamuoyunu bilgilendirmekten başka gayesi ve amacı olmayan gazetemiz aynı metotla kendisine cevap verdik. Ancak bu seferde konuyu yargıya taşıyarak tekzip kararı çıkarmıştır. Müdür Yücel, Yüzlerce lira harcayarak gazetemizi baskı altına ve susturmaya yönelik hareketini bu sefer bir üst mahkemeye gazetemiz itiraz ederek basını susturmaya yönelik girişimlere itiraz ederek basın özgürlüğü kapsamında yapılan haberin değerlendirilmesini istemiştir. Yapılan itirazı yerinde bulan hakim sulh ceza hakimliğinin almış olduğu tekzip kararını kaldırarak taraflara bildirmesine karar vermiştir.

Bizde konuyu kamuoyuna bildirir saygılar sunarız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ilçe, milli, eğitim, müdürü, Yücel'e, , ret, kararı,
Yorumlar
Haber Yazılımı