Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 00:34 Bu haber 878 kez okundu
 
İLÇEMİZDE TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 174. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI
Türk Polis Teşkilatı'nın 174. kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası, Kelkit İlçemizde bir dizi etkinlikle kutlandı.
KELKİT Haberi
İLÇEMİZDE TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 174. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

Türk Polis Teşkilatı'nın 174. kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası, Kelkit İlçemizde bir dizi etkinlikle kutlandı. Polis Teşkilat’ının 174. kuruluşu yılı münasebetiyle İlçe Emniyet Müdürü Şahin Dizman beraberinde emniyet personelleri ile birlikte ilçe kaymakamı Aziz Onur Aydın ‘ı makamında ziyaret ederek çiçek takdiminde bulundular.

Kaymakam Aydın  "polis teşkilatımız 1845 yılından beri güvenliğimiz için mücadele ediyor." polis teşkilatının kurulmuş olduğu 10 Nisan 1845 yılından beri şehirlerimizin güvenliği için gece gündüz demeden üstün bir gayretle mücadele etmekte olduğunu belirterek şunları söyledi. Aslında bu tarih biraz sembolik tarihtir çünkü hepimizin bildiği üzere güvenlik bir devlete olmazsa olmaz bir şartıdır ve dolayısıyla çok daha eski tarihlere giden bir serüvenden bahsediyoruz. İçişleri Bakanlarımız, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Türk polisi ülkemizin, milletimizin bölünmez bütünlüğünü ve halkımızın can ve mal güvenliğini sağlayarak huzuru  sağlamak, Suç işlenmesini önlemek ve eğer işlenmiş bir suçu var ise de sanıkları yakalayabilmek adına yargıya teslim etmek üzere gecesini gündüzüne katarak çalışmaya devam etmektedir. İlçemiz asayiş yönünden gerçekten iyi durumda, vatandaşımız her zaman polisin, askerin, jandarmasının yanında yer almıştır ve bu bizim için bir şanstır. Ben tekrar tüm polislerimizin 10 Nisan polis gününü kutluyor kendilerine Aileleriyle birlikte nice güzel günler ve yıllar diliyorum” dedi.

Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde hükümet binası bahçesinde yapılan program kapsamında Atatürk Büstü’ne ilçe emniyet müdürü Şahin Dizman tarafından çelenk kondu. İstiklal marşı ve saygı duruşunun ardından göndere bayrak çekildi. Komiser yardımcısı tarafından günün anlam ve önemini belirten  konuşmada şanla şerefle 174 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan teşkilatımız sadece ülkemizde değil gelişmekte olan kardeş ve dost ülke polislerine vermiş olduğu eğitim, teknik destek ve uluslar arası yardımlaşmayla da dünya genelinde saygın yerini almış olmanın gururunu yaşamaktadır.

Polis yurdumuzda huzur ve güvenliği saglama, vatandaşlarımızın can, mal ve namusunu korumayı; alil aciz ve yardıma muhtaç olanlara yardıma koşmayı amaç edinmiş olan polisimiz; hainlere, bölücülere göz açtırmayarak vatan savunmasında ön saflarda olmuş; şehit vermiş, Gazi olmuş, kahramanlık ve fedakarlığın eşsiz örneklerini vermiştir. Türk polisi bir asker kadar disiplinli, bir hukukçu kadar kanunların verdiği yetkiyle, Atatürk ilke ve inkılapları doğrusunda yerine getirme gayretinde olmuş ve olmaya da devam edecektir.

 Demokratik, layık ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye cumhuriyeti devletinin bekası için çok büyük bir sorumluluk yüklenmekle beraber, milletimizin huzuru, refahı, canı ve malı gibi kutsal değerleri için görevleri başında can vermiş olan aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla, görevleri başında, gece, gündüz, yaz kış mesai mevhumu gözetmeden özverili çalışan tüm meslektaşlarıma ve teşkilatın bu günlere ulaşmasında emeği geçen herkese aileleriyle birlikte esenlikler dilerim ifadesinde bulundu.

10 Nisan Polis Haftası nedeniyle ilçe Kaymakamı Aziz Onur Aydın, kurum müdürleri ile birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğüne ziyarette bulunarak Polis Teşkilatı'nın 174. kuruluş yıldönümünü ve Polis Haftasını kutladılar.

Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kelkit İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ilçemiz büyük Camiinde Şehitlerimiz için Mevlidi Şerif okutuldu.

Şehitlerin kabirleri ziyaret edilerek kabir başında kura’nı kerim okunup dualar edildi ve yakınlarının hanelerine ziyarette bulunuldu.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: İLÇEMİZDE, TÜRK, POLİS, TEŞKİLATININ, 174., KURULUŞ, YIL, DÖNÜMÜ, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı