Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 15:25 Bu haber 511 kez okundu
 
İpekyolu Marketleri Sahibi Atıf Şahinöz Açıklama Yaptı
Gümüşhane’nin degerli esnaflarından ‘İpekyolu Marketleri’ sahibi Atıf Şahinöz, umreden döndügünde koronavirüs olduğuna dair birçok dedikodu ortaya atılınca açıklama yaparak sağlık durumunun iyi olduğunu söylemek durumunda kaldı.
GÜMÜŞHANE Haberi
İpekyolu Marketleri Sahibi Atıf Şahinöz Açıklama Yaptı

Gümüşhane’nin degerli esnaflarından ‘İpekyolu Marketleri’ sahibi Atıf Şahinöz, umreden döndügünde koronavirüs olduğuna dair birçok dedikodu ortaya atılınca açıklama yaparak sağlık durumunun iyi olduğunu söylemek durumunda kaldı.Kutsal topraklardan 14 Mart tarihinde dönüş yapan ve o günden bu güne kadar Sağlık Bakanlığı’nın verdiği karar doğrultusunda evinde hijyenik bir şekilde yaşayan Şahinöz, günlerdir kendisi ve işyeri hakkında çıkarılan dedikodulardan bıkınca açıklama yaptı.Umre ziyaretinden hemen sonra Gümüşhane’ye döndüğünü ve Sağlık Bakanlığı’nın yurt dışı girişlerinde uyguladığı prosedüre 14 günlük karantina sürecini diğer umreden kişiler gibi evinde geçirdiğini dile getiren Şahinöz, 6.günün sona erdiğini ve sağlık durumunda hiçbir sıkıntısı olmadığını söyleyerek “Benim için koronavirüs taşıdığımı ve Erzurum’da, Ankara’da karantinada altında bulunduğum gibi asılsız söylemler sıkça dillendirildiğini ifade etti”

Son günlerde şahsım ve işyerim hakkında birçok asılsız dedikoduların bulunduğunu ve sıkça kulağına geldiğini bu durumun kendisini rahatsız ettiğini söyleyen Şahinöz, bu süreçte şahsımdan kan tahlili bile almadılar ki sonucumun pozitif mi negatif mi olduğu ortaya çıksın. Gerek bile duyulmadımadığını çünkü sağlığım hamdolsun yerinde olduğunu belirterek bu süreci evimde ailemle geçiriyorum. Böyle bir sıkıntı yaşasaydım burada onlarla beraber olmaz tek başıma geçirirdim. Bu dedikodular hem şahsıma hem de firmamıza yönelik haksız bir şekilde yapıldığını dile getirerek şu sözleri ifade etti. Ben gayet iyi ve sağlıklı bir şekilde Gümüşhane’deki evimdeyim” dedi.

“Hal böyleyken bu tür ifadeleri kabullenemiyoruz”

Şahinöz, kendiyle ilgili dedikoduların yanısıra mağaza müdürüne de virüsü bulaştırdığını, onun da karantinada olduğu şekilde asılsız bilgilerin kamuoyunda dolandığını belirterek, “Böyle bir durum da söz konusu değil. Koronavirüse olan duyarlılığımızdan ötürü şehrimizde ilk dezenfeksiyon firma olarak biz yaptık. 2 işletmemizde de dezenfeksiyon işlemleri 3 günde bir yapılmaya devam etmektedir. Hal böyleyken bu tür ifadeleri kabullenemiyoruz” dedi.

Kaynak: (GGT) - www.gumushane.gen.tr Editör: Alim FİDAN
Etiketler: İpekyolu, Marketleri, Sahibi, Atıf, Şahinöz, Açıklama, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı