Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 23:38 Bu haber 4754 kez okundu
 
İş Adamı Bal’dan Birlik ve Beraberlik Toplantısı
Gümüşhaneli iş adamı Yasin Bal tarafından Zirve Salonunda birlik ve beraberlik toplantısı düzenlendi.
GÜMÜŞHANE Haberi
İş Adamı Bal’dan Birlik ve Beraberlik Toplantısı

Gümüşhaneli iş adamı Yasin Bal tarafından Zirve Salonunda birlik ve beraberlik toplantısı düzenlendi.

Toplantıya katılan Milliyetçi Hareket Partisi Gümüşhane Belediye Başkan adayı Sabri Varan, burada yaptığı konuşmada, “Seçim dönemlerinde değişik ittifaklar olur. Bazı köyler birleşerek bir araya gelir. Seçimlerde partilerden daha fazla temsil hakkı almak için lobiler yaparlar. Seçim sonrasında da balon gibi söner ve gider. Sonra bir daha aynı atak gerçekleşir ama karşıdaki bunu bildiği için çokta itibar etmez. Ama İkisi ve Tersun vadisi bu algıyı Gümüşhane’de çok değiştirdi. Birlik ve beraberliğin getirdiği bereketi zamanında fark ettiler ve yıllardır da hep birlikte hareket etmenin en güzel örneğini ilimizde göstererek bizede öğretmiş oldular ”dedi.

“Ayrımcılık Yapılmadan”

“ Siyaset konjonktürle beraber aynı zamanda denge işidir” ifadesini kullanan Varan, şöyle devam etti: “Siyasette dengeyi bozan dengesini de bozar kendini de kaybettirir. Biz inşallah bu seçimde MHP olarak Cumhur ittifakının bir üyesi olarak ülkede dengesine verdiğimiz desteği ilimizin desteğini sağlamakta da dengenin ana unsurları olan sizin bölgenize de iyi bir şekilde vereceğimizden emin olabilirsiniz. Arkadaşlarla yaptığımız istişareler ve sizden gelen talepleri değerlendirdiğimizde bölgenizin zaman içerisinde biraz mağdur edildiğinin bilincindeyiz. Arkadaşlarımız talepleri getirdiği zaman Gümüşhane’mizin bir bütün içerisinde değerlendirmesi bir ayrımcılık yapılmadan her bölgeye ihtiyacının verilmesi bizim ana şiarımız olacak.”

“Gümüşhane’nin Türkiye’nin Her Yerinde Ağırlığı Var”

Gümüşhane’nin, Türkiye’nin her yerinde ağırlığı olduğunu belirten Varan, “Gümüşhane’mizin gerek kendi bölgesinde gerekTürkiye’nin her yerinde isminin bir ağırlığı var. Ama burada misafir ettiğimiz öğrencilerin Gümüşhane yönetimiyle Gümüşhane mahalli idaresiyle yaşadığı problemler yüzünden bu imajımızda 3-5 yıldır bozulmak üzere. Eğer biz yaşadığımız bu şehirde bizim misafirimiz olan 20 bine yakın üniversite öğrencisine de Gümüşhane’nin huyunu, suyunu, ahlakını, kültürünü ve sevgisini öğretmeden gönderirsek ileride çok büyük bedeller ödeyecek bu şehir ”dedi.

“Yöneticiler Halka Hesap Vermek Zorundalar”

Varan, demokratik toplumlarda sorumlu yönetimlerin, halk sormadan halka çıkararak hesabını vermek zorunda olduklarını kaydederek, şöyle devam etti: “İnşallah başkanlığı aldığımız vakit hep beraber göreceksiniz o devekrandan Belediye toplantıları canlı olarak yayınlanacak. Perde arkasında gizli ve kapalı bir işimiz olmayacak. Kimse kimseye rüşvete tevessül edemeyecek. Bu konuda ben teminat veriyorum. Benim belediyemde bu tür konularda dedikodular duyarda gelip yüzüme tükürmezseniz ben size vebal ederim. Geçtiğimiz hafta evlerden su bedeli almayacağız diye bir açıklama yaptım. İtirazlar yükseldi nasıl almayacaksınız diye. Cevap şu. Şehir içerisinde yol boyu görmüş olduğunuz afişler i biz yaptırmadığımız zaman iki Gümüşhane’ye su versek yine kar etmiş oluruz. İsraf göğü aşmış durumda. Birbelediye bir çiçekçiye 1 trilyona yakın borçlanır mı. Şu anda bu borcu kapatmak için toplu konutlardaki dairelerden 3-5 tane vererek borcu kapatmaya çalışıyor. Gümüşhane’nin sınırlı olan kaynaklarını nerelere harcandığını tahmin edebiliyor musunuz? Kar yağdı kaldırımlardan karlar ve buzlar temizlenemedi o gün. Niye belediyede çalışan sayısımı azaldı. Belediyede 700’e yakın şu anda İŞKUR’lular dahil çalışan var. Ama 400 kişi işe gitmeden maaş alıyor. Biz kimseyi işinden edecek değiliz. Bizde İŞKUR projesi yapacağız ama çalıştıracağız. Bu insanlara ekmeğini helal edecek işi yaptırıp kahvehanelerde ve parklarda oturtmayacağız.  Kar yağdı 10 gün geçmiş belediye yoldaki buzları kıramıyor yolu temizleyemiyor. Niye? Belediye iflas etmiş. Mazot alacak para yok. Acil olan araçlara 30 litre yakıt veriliyor. Çöp araçları her gün yolda kalıyor. Milyarlarca liralık pestil köme ve kuru yemiş gideri var. Bu şehirde kaynak üretmek zor değil. Marifet 1 lira ile 5 liralık iş yapmaktır. 1 lira ile 50 kuruşluk işi herkes yapabilir. Sizlerin vermiş olduğu vergileri ve oluşturduğunuz bereketi biz israf etmeyeceğiz.”

“Bu Şehre Bir Sahip Lazım”

Varan’ın konuşması sonunda katılımcılar arasında söz alan ve şehrin her alanda sahipsiz olduğunu söyleyerek serzenişte bulunan Hamza Sarı adlı vatandaş “Bu şehre bir sahip lazım. Bu memleketin sahibi yok. Bölgemizde şu anda kriz yaratan bir maden firması var. Bunu kimse dile getirmiyor. Sizin bir belediye başkanı adayı olarak yapacak olduğunuz bir çalışma ve atacağınız adım sizin yolunuza büyük bir ışık getireceğine inanıyorum. Orada 450 civarında çalışan bir işçi var. Bunlara yönelik bir önderlik yaparsanız inanıyorum ki bu insanlarda sizleri yalnız bırakmaz. Arkadaşların sahibi yok. Bu şehrin her alanda belediye alanında sahibi yok. Bizler artık kurumlarda 61 plakalı araç görmek istemiyoruz. Bölgelerimizde 61 plakalı müteahhit görmek istemiyoruz. Bizlere öncülük yapacak insanları görmek istiyoruz” diyerek şikâyetlerini dile getirdi.

Toplantı sonunda gazetemize yapmış olduğu açıklamasında MHP Belediye Başkan adayı Sabri Varan’a tam destek verdiğini dile getiren iş adamı Yasin Bal “Buradaki toplantımızın amacı Belediye meclis üyesi adayı olarak kendi bölgemdeki insanlarla bir araya gelip adaylığımı kamuoyuyla paylaşmak istedim. Bizde katılan insanlar sayesinde inşallah Sabri Bey’in eşliğinde meclis üyesi olarak devam edeceğiz. Kendilerinden gelen o teklife ve talebe ben yok demedim, geri çevirmedim. Belliki bize ihtiyaçları var. Bunun için bende yok demedim beraber olacağımızı kendilerine söyledim. Bugün buraya gelen insanları para verseniz dahi buraya toplayamazsınız. Yani bunlar bize cani gönülden inanarak ve güvenerekten arkamızda duracak insanlardır. Kaldı ki bu katılımcıların 3-5 katı bizde fazlasıyla var. Ancak herkesin belli bir programı olduğundan katılamayanlar oldu. Bizim bu şehrin her köşesinde birbirinden değerli insanlarımız var” diye konuştu.

Kaynak: (gk) - gümüşkoza Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: İş, Adamı, Bal’dan, Birlik, ve, Beraberlik, Toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı