Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 00:26 Bu haber 1056 kez okundu
 
İstanbul GÜDEF ziyaretlere devam ediyor
İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) yönetimi yeni atanan Gümüşhane, Erzurum ve Artvin Valilerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
GÜMÜŞHANE Haberi
İstanbul GÜDEF ziyaretlere devam ediyor

İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) yönetimi yeni atanan Gümüşhane, Erzurum ve Artvin Valilerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaretlere Federasyon Başkanı Vahit Olgun, 1. Bölge Bşk. Mehmet Fatih Çoban, Gümüşhane’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salim Koca ve Federasyon Kelkit sorumlusu Gümüşhane Ekspres gazetesinin sahibi Nihat Zeyrek katıldı.

Federasyon yönetimi Cumartesi günü akşam Gümüşhane RAMADA otelde yapılan Gümüşhane’ye değer katanlar ödül töreni için gittiği Başkan Vahit Olgun’un ödül aldığı gecenin ardından yeni atanan valilere hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

GÜMÜŞHANE VALİSİ KAMURAN TAŞBİLEK’İ ZİYARET

Federasyon yönetimi pazartesi günü ilk olarak son valiler kararnamesi ile Gümüşhane valisi olan Kamuran Taşbilek’i Ziyaret etti. Ziyarette konuşan Federasyon başkanı Vahit Olgun Vali Taşbilek'e görevinde başarılar dileyerek, “İstanbul'da 140'ın üzerinde il, ilçe ve köy derneğimiz var. Hep birlikte hareket etme misyonuyla kurulmuş Federasyonumuz, yaptığı üst düzey etkinliklerle adından söz ettiren bir kuruluş olmuş ve diğer illerdeki federasyonlarımıza öncülük etmiştir” dedi. 

Mikro milliyetçilik yapmadıklarını söyleyen Olgun, “Derneklerimizde üye olan hemşerilerimizin hem İstanbul’a hem de Gümüşhane’ye adaptasyonu için çalışma yapmaktayız. Ülke bazında birçok federasyonla irtibat halinde ve kurulu konfederasyonlarda görev alarak İlimizin Kültürünü tüm Türkiye’ye tanıtmak için çalışıyoruz. 8. Tanıtım günlerini sizlerin de desteğiyle bu yıl Nisan ayında Yenikapı’da gerçekleştireceğiz. Ayrıca Gümüşhane’mizin düşman işgalinden kurtuluş programını İstanbul’da Şubat ayında gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada valiliğimizle koordineli bir çalışma yürüteceğiz. Yapılacak programlarımızda sizleri de yanımızda görmekten onur duyarız” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Taşbilek ise “Gümüşhane’nin İstanbul’daki en büyük kuruluşunun ziyareti beni fazlasıyla memnun etti. Bizler devletimizin sıcak yüzünü vatandaşlarımıza aktaran Gümüşhane’de devletimizin sesi olan kişiler olarak şimdiden çalışmalarımıza başladık. Sizlerle giden vali arkadaşlarımız gibi ikili çalışmalar ve iyi bir sinerji oluşturacağımıza olan inancım tamdır. Sivil toplum örgütleri toplumumuz için önemli olduğuna inanıyorum. Yapacağınız ve Gümüşhaneli hemşerilerimize yönelik tüm çalışmalarınızda yanınızda olacağımızı çağırılan her yere seve seve gideceğimizi bilmenizi istiyorum. Şahsınızda İstanbul’da bulunan tüm hemşerilerime saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

ERZURUM VALİSİ OKAY MEMİŞ’İ ZİYARET

Federasyon yönetimi daha sonra önceki dönem Gümüşhane Valisi olarak görev yapan ve Erzurum Valiliğine atanan Okay Memiş’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Federasyon Başkanı Vahit Olgun, Vali Memiş'e görevinde başarılar dileyerek, “Gümüşhane’mizin her yöresinde emeği olan taraflı tarafsız herkesin gönlünde taht kuran, Altın kalpli insanların kalbini kazanmış bir kişi olmanız dolayısıyla sizleri kutluyor. Daha önce olduğu gibi bundan sonrada başarılarınızın katlanarak devam edeceğine bütün kalbimle inanıyorum” dedi. 

Vali Memiş ise yaptığı konuşmasında, “Gümüşhane’nin insanının ne kadar kadirşinas olduğunu ne kadar ahde vefalı olduğunu gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum. İstanbul’da Erzurum Tanıtım günlerinde yalnız olmadığımızı ve gerçekten önemli bir ilde görev yaptığımızı daha iyi anlamış olduk. Bugün olduğu gibi bundan sonrada Gümüşhane’nin gönlümüzde önemli bir yeri var olduğunu bilmenizi istiyorum. Gerçekten güzel bir slogan olsa da gerçek olan Gümüşhane’nin Altın kalpli insanlarının olduğunu biliyor, ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Ziyarette Federasyon Başkanı Vahit Olgun tarafından Vali Memiş’e Gümüşhane’nin önemli pestil firmalarından KRAL pestilin ürünlerinden oluşan hediyeyi takdim etti. Vali Memiş ise federasyon yönetimine günün anısına Oltu tesbihi hediye etti.

ARTVİN VALİSİ YILMAZ DORUK’A ZİYARET

Federasyon yönetimi daha sonra daha önce İçişleri Bakanlığında Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü olarak önemli çalışmalara imza atmış olan ve son kararname ile Artvin Valisi olarak atanan olan Gümüşhaneli hemşerimiz Yılmaz Doruk’u ziyaret etti.  

Ziyarete Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Bayburtlu hemşerimiz Abdülcelil Kahveci de katıldı. Ziyarette konuşan Federasyon Başkanı Vahit Olgun, Vali Doruk’a başarılar dileyerek “Gümüşhane’mizin yetiştirdiği bir değer olan ve bundan önce önemli işlere imza atmış olan ve hemşeri ve ülke sevdalısı bir değerimizin vali olarak atanmış olması bizleri ziyadesiyle gururlandırdı. Vatanını, milletini seven, insani ilişkileri üst seviyede olan ve bu anlayışla çalışan bir kişinin illerine vali olması dolayısıyla Artvinlileri kıskanmamak elde değil. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada çalışmalarınızdan söz ettireceğinizi biliyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. İstanbul’da yapacağımız programlarda sizleri daha önce olduğu gibi yanımızda görmek istiyoruz” diye konuştu.

Vali Doruk ise yaptığı konuşmasında, “Hemşerilerimin bizleri yalnız bırakmamasından, her gittiğimiz yerde bizlere sahip çıkıyor olmasından dolayı teşekkür ediyorum. Demek ki sizlerin gönlünde yer edinmişiz ki Ülkemizin bir ucundan diğer ucuna gelerek bizleri memnun ettiniz.  Federasyonumuzun önemli çalışmalara imza atıyor olması da bizleri gururlandırıyor. Çalışma azminizi görüyor ve daha da iyi işlerin yapılacağını ümit ediyorum. Hemşerilerimin olduğu her platformda yanlarında olmak arzusundayız başarılarınızın devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Ziyaret Vali Doruk’un yemek ikramı ve sıcak sohbetin ardından sona erdi. Ziyarette federasyon başkanı Vahit Olgun tarafından Vali Doruk’a KRAL pestilin ürünlerinden oluşan hediye takdim edildi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: İstanbul, GÜDEF, ziyaretlere, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı