Haber Detayı
21 Haziran 2020 - Pazar 23:35 Bu haber 2713 kez okundu
 
İYİ Parti’de Kaya dönemi
İYİ Parti Köse ilçe başkanlığı olağan kongresi gerçekleştirildi. Kongrede yeni başkan Kadri İbrahim Kaya oldu.
KÖSE Haberi
İYİ Parti’de Kaya dönemi

İYİ Parti Köse ilçe başkanlığı olağan kongresi gerçekleştirildi. Kongrede yeni başkan Kadri İbrahim Kaya oldu.

Parti binasında gerçekleştirilen kongreye CHP Köse İlçe Başkanı Dursun Ali Kesler, Saadet Partisi Köse İlçe Başkanı Yusuf Korkmaz, Yİ Parti Şiran İlçe Başkanı Lokman Seyhan, Gümüşhane STK ile İlişkiler Başkanı Tayfur Ağaç, Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı Mehmet Buğra Çiçek  ve partililer katıldı.  

Açılış ve yoklamanın ardından gündem gereği Başkanlık divanının oluşturulması ile devam eden genel genel kurulda daha sonra saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere gidildi. 

Tek liste halinde gidilen seçimlerde oyların tamamını alan Kadri (İbrahim) Kaya başkanlığa seçildi.

“İLÇEMİZE HİZMET İÇİN GÖREVE TALİP OLDUK”

Seçimler sonrasında bir konuşma yapan İYİ Parti Köse İlçe Başkanı Kadri (İbrahim) Kaya, Köse’ye hizmet için göreve talip olduklarını belirterek, bu yolda kendisini destekleyerek başkanlığa layık gören tüm partililere teşekkür etti. 
Kaya; “Konuşmama Gümüşhane İl Başkanımız Ali Ateş beyin sizlere selamlarını ileterek başlamak istiyorum. Milletimize sözümüzdür.  Yanlışı doğrularla; korkuyu cesaretle, yalanları hakikatle, haksızlığı hakkaniyetle yeneceğiz. Ne demiş Hz.Ali; Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber, şerefinizi de kaybedersiniz. Siyasi hakkımızı aramanın yolu da İYİ Parti’den geçmektedir. Bu kutsal göreve talip olmamdaki asıl sebep; Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor durumdan, bir Köseli  olarak ben durum da ne yapabilirim? Nasıl faydalı olabilirim? Düşüncesi ile, cesurlar hareketine katılıp, taşın altına elimi koymaya karar verdim. Kösemizin sorunları çözmek için elimizden gelen tüm gayreti, İlçe yönetimi olarak, diğer parti Başkanlarımla uyum içerisinde çözüme kavuşturmayı ümit ediyorum. İlimize gelen yatırımlardan, İlçemiz maalesef hakkını alamamaktadır. Köse dağının diğer tarafı tüm hizmetleri alırken, İlçemiz yetim çocuk misali hiçbir yatırım alamamıştır. Amacımız uygulanan çifte muameleyi kaldırıp, eşit haklardan yararlanmayı sağlamaktır. Kısaca sözün özü; Kösemize hizmet için, İlçe yönetimimizle birlikte bu kutsal göreve talip olduk. Bugüne kadar partimize verdiği emeklerden dolayı ilçe başkanımız Yakup Ertekin’e ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Kongremizin İlçemize, İlimize, Ülkemize hayırlı olmasını diliyor; Katılımlarınızdan dolayı uzaktan-yakından-partili-partisiz tüm güzel insanlara teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

İYİ Parti Gümüşhane STK’larla İlişkiler Başkanı Tayfur Ağaç, “Birlik ve beraberliğimizin göstergesi olarak, tek liste halinde gerçekleşen kongremizde, ilçe başkanı Seçilen Kadri (İbrahim) Kaya Başkanıma ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum” diye konuştu.

Yapılan kongrede Kadri İbrahim Kaya’nın başkanlığında yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Yakup Ertekin, Hafsi Köz, Habip Topuz, Murat Kesler, Bayram Sekmen, Emrullah Acar, Vetanur Kesler, Niyazi Demir

Kaynak: Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: İYİ, Parti’de, Kaya, dönemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı