Haber Detayı
21 Aralık 2018 - Cuma 16:43 Bu haber 2786 kez okundu
 
Jandarma’nın bilgilendirme ve denetimleri devam ediyor
Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığına bağlı Merkez, Kürtün, Kelkit, Torul, Şiran, Köse İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince huzur uygulaması ve bilgilendirmefaaliyetleri gerçekleştirildi.
GÜMÜŞHANE Haberi
Jandarma’nın bilgilendirme ve denetimleri devam ediyor

Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığına bağlı Merkez, Kürtün, Kelkit, Torul, Şiran, Köse İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince huzur uygulaması ve bilgilendirmefaaliyetleri gerçekleştirildi.

Merkez, Kürtün, Kelkit, Torul, Şiran, Köse İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince Jandarma sorumluluk bölgesinde mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması için huzur güven uygulaması yapıldı.

Jandarma sorumluluk bölgesinde ilköğretim, ortaöğretim ve lise çağındaki çocuk ve gençlerin başta uyuşturucu maddeler olmak üzere, terör nitelikli oluşumlar ile narkotik ve asayiş suçlarından uzak tutulması ve korunması, eğitim ve öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi amacıyla mevzuata uygun şekilde ilkokul, ortaokul, lise ve yakın çevredeki umuma açık yerler ile bu alanların giriş çıkış istikametlerinde, gerekli önlemler alınarak, güvenli bir eğitim-öğretim dönemi sağlamak amacıyla denetimlerde bulunuldu.

Yine Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı Trafik ekiplerince de Jandarma sorumluluk alanında bulan ilköğretim, ortaöğretim ve Özel eğitim kurumlarına öğrenci taşıyan, okul servis araçları, Okul Servis Araçları yönetmeği kapsamında denetlenerek çocukların can güvenliği için özellikle emniyet kemeri takmaları uygulamalı olarak gösterildi, servis sürücülerinin trafik kurallarına uymaları konusunda bilgilendirme yapıldı.

Kaynak: Editör: Furkan ZEYREK
Etiketler: Jandarma’nın, bilgilendirme, ve, denetimleri, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı