Haber Detayı
29 Kasım 2020 - Pazar 10:46 Bu haber 1052 kez okundu
 
Kaymakam Aydın Koronavirüs Denetimlerine Devam Ediyor
İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında Ülke genelinde olduğu gibi İlçemiz Kelkit’te de koronovürüs denetimi gerçekleştirildi.
KELKİT Haberi
Kaymakam Aydın Koronavirüs Denetimlerine Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında Ülke genelinde olduğu gibi İlçemiz Kelkit’te de koronovürüs denetimi gerçekleştirildi.


‘Sağlık İçin, Hepimiz İçin’ sloganı ile gerçekleştirilen Koronavirüs ( Covid-19 ) denetimine Kelkit İlçe Kaymakamı Aziz Onur Aydın beraberinde Kurum Amirleri ve Denetim Ekipleri vardı.

 


Denetimler kapsamında Kaymakam Aziz Onur Aydın, “Covid-19 Denetimleri” kapsamında, salgına karşı riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, maskenin doğru ve sürekli kullanımını sağlamak amacıyla vatandaşların yoğunluk oluşturduğu cumartesi günleri kurulan Semt Pazarı, Taksi durakları ve vatandaşlarımızın kalabalık şekilde bulunabildiği yerlerde maske takma zorunluluğu, ulaşım araçlarında gerekli hijyen, temizlik tedbirlerinin alınması hususlarına ağırlık verildiği hatırlatmasında bulundu.

 

 

Koronavirüs salgını nedeniyle Sağlık Bakanlığının Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirtilen ve işletmeler ve müşteriler tarafından alınması gereken tedbirleri yerinde inceleyen Kaymakam Aydın” diğer tedbirlerle birlikte özellikle maske, mesafe, temizlik konusunda titizlik ve hassasiyet gösterilmesi gerektiğini işletmelere ve müşterilere hatırlattı. Türkiye’de başlatılan büyük farkındalık aktivitesi, bu salgının daha fazla yayılmasının önünü geçer, bu salgını eskiden olduğu gibi kontrollü noktaya getiririz inşallah” dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kaymakam, Aydın, Koronavirüs, Denetimlerine, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı