Haber Detayı
13 Eylül 2020 - Pazar 00:01 Bu haber 1755 kez okundu
 
Kazalara Neden Olan Kent Merkezinde Çevre Yolu İstemiyoruz
Kelkit'te kazalara davetiye çıkaran kavşaklardan bir tanesi olan Köprülü kavşak yine bir kazanın adresi oldu.
KELKİT Haberi
Kazalara Neden Olan Kent Merkezinde Çevre Yolu İstemiyoruz

Kelkit'te  kazalara davetiye çıkaran kavşaklardan bir tanesi olan Köprülü kavşak yine bir kazanın adresi oldu.


Gümüşhane – Erzincan transit yolu  olan 17 Şubat Bulvarı üzerinde bulunan Köprülü kavşağında sürekli kazaların yaşandığı adreslerin başında gelirken yaşanan kazaların oluşu hep aynı, sadece plakaları farklı diyerek daha önceleri haber yapmıştık.  
   
Geçiş üstünlüğü her ne kadar tabelalarla belirlenmiş olsa da, sürücülerin geçiş üstünlüğüne uymaması nedeniyle trafik karmaşası yaşanmaya devam eden kavşakta yeni bir kaza daha haberini yapmak zorunda kaldık yani söz konusu 17 Şubat Bulvarında kazalar gerçekleşmeye devam ediyor.

Cumhuriyet Mahallesi'ndeki söz konusu kavşakta daha önce burada meydana gelmiş olan kazaların oluş şekli hep aynı sadece plakaları değiştirerek biz haberciler haber yapmaya devam ediyoruz. 
 
Cumhuriyet Mahallesi 17 Şubat Bulvarı üzerinde Cuma günü sabah saat 09: 00 sularında meydana gelen kazada Erzincan yönünden Gümüşhane istikametine  gitmekte olan Tır sürücüsü Ö.A yönetimindeki 28 YA 420 plakalı Tır ile İsmail Daltaban  yönetimdeki 29 DB 953 plakalı aracın Köprülü kavşağa aniden girmesi üzerine Tır sürücüsü Ö.A  duramayarak İsmail Daltaban yönetimindeki araca vurması sonucunda meydana gelen kazada araç sürücüsü İsmail Daltaban'ın burnunun kırıldığı ve yüzünde hafif yaralanma meydana gelirken, önemli boyutta maddi hasarda meydana geldi.

Kazayı gören çevredeki vatandaşlar ambulansa ve polise haber vermesi üzerine olay yerine gelen ambulans yaralı olan İsmail Daltaban'ı Kelkit Devlet Hastanesi'ne götürüldü.  

Olay yerine gelen polis yolu güvenlik altına alırken kazayla ilgili soruşturma başlattı. Diğer taraftan kazaya tanık olan vatandaşlar bu yolda yani çevre yoluna çıkıştaki kavşaklarda sürekli kazalar oluyor, söz konusu transit yolun şehir dışına çıkarılması için neden ilgililer çaba göstermiyor. Bu memleket bu kadar sahipsiz mi buraya neden çözüm bulmuyorlar? Burada gerçekleşen kazalarda meydana gelen maddi zarar bu yol ve kavşak gibi yüzlercesini yaparda artardı.Bu kazaların olmasına daha ne kadar şahit olacağız diyerek söz konusu kavşağın çözüme kavuşturulmasını istediler.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Alim FİDAN
Etiketler: Kazalara, Neden, Olan, Kent, Merkezinde, Çevre, Yolu, İstemiyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı