Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 23:17 Bu haber 906 kez okundu
 
Kelkit Belediyesi, Harıl Harıl Çalışıyor
Kelkit Belediyesi tarafından altyapısı tamamlanan caddelerde refüj ve peyzaj çalışmaları yapılıyor.
KELKİT Haberi
Kelkit Belediyesi, Harıl Harıl Çalışıyor

Kelkit Belediyesi tarafından altyapısı tamamlanan caddelerde refüj ve peyzaj çalışmaları yapılıyor.

Belediye ilçe genelinde bozuk yol, kaldırımsız cadde ve sokak bırakmamak için çalışmalarına aralıksız devam ederken Fen İşleri Müdürlüğü ilçenin bazı noktalarında orta refüj çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Aziz Nas ”Yer ve bölge ayrımı gözetmeksizin ilçe genelinin tümünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Alt yapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde üst yapı çalışmalarını tamamlıyoruz. Kaldırım ve orta refüj çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kelkiti daha modern ve yaşanabilir kent haline getirmeye gayret gösteriyoruz. İlçemizin hemen her noktasında bir çalışmamız var. Cadde, sokak düzenlemelerine de ayrıca önem veriyoruz. İlçe genelinde bozuk yol, kaldırımsız cadde ve sokak bırakmamak için çalışıyoruz.

Kelkit’in modern bir görünüme kavuşacağını ifade eden Belediye Başkanı Nas, “İlçemizde oluşan aksaklıkları giderip modern ve çağdaş bir görünüme kavuşturmak için sürdürdüğümüz çalışmalarımız hızla devam etmektedir. İlçemize daha modern bir silüet kazandırmak amacıyla yeşillendirmenin yanı sıra orta refüj çalışması da yapıyoruz. Kazaların yaşandığı ve çok sayıda maddi hasarlı kayıpların olduğu İnönü Mahallesi- Aydın Doğan Caddesi ile 17 Şubat Bulvarı kesişimin de yer lan kavşağı trafiği rahatlatmak ve estetik bir görünüm sağlamak için orta refüj çalışması başlattık. İlçemizin muhtelif yerlerinde ve ana caddeler üzerinde yapılan düzenlemeler sonucu hem trafiği rahatlatıyor, kazaların önüne geçiyoruz hem de çeşitli bitki ekimleriyle İlçemize estetik bir görünüm kazandırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit, Belediyesi,, Harıl, Harıl, Çalışıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı