Haber Detayı
02 Haziran 2019 - Pazar 16:07 Bu haber 1000 kez okundu
 
Kelkit belediyesi haşerelere karşı ilaçlama yapıyor
Kelkit belediye başkanlığı havaların ısınmasıyla birlikte halka açık alanlarda oluşa bilecek haşerelere karşı ilaçlama seferberliği başlattı.
- Haberi
Kelkit belediyesi haşerelere  karşı ilaçlama yapıyor

Kelkit belediye başkanlığı havaların ısınmasıyla birlikte halka açık alanlarda oluşa bilecek haşerelere karşı ilaçlama seferberliği başlattı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kelkit ilçe belediye başkanı Aziz Nas, Halka açık alanlarda, parklarda ve yeşil alanlarda haşereler ve kene ile mücadele çalışması belediye ekiplerince titizlikle yapıyoruz.


Havaların iyiden iye ısınmaya başlaması ve kene vakalarının gündeme gelmesi nedeni ile kene ve diğer haşereler ile mücadele için ilaçlama çalışması başlattık. Bu ilaçlama çalışmalarını tamamen alanda tecrübeli ekiplerle yapıyoruz ifadesinde bulundu.

Nas, bizim için insan sağlığı ve insanımızın can güvenliği her şeyden önce gelir. Çocuklarımız ve vatandaşlarımızın nasıl oturacakları ve vakit geçirecekleri ortamlar oluşturuyorsak bu ortamların da sağlıklı ve temiz ortamlar olması içinde bakım ve onarımın yanı sıra hijyenik olmasına özen gösteriyoruz. Yapılan ilaçlamada hiçbir şekilde insana ve doğaya zarar verilmiyor. İlaçlama sadece bertaraf etmek istediğimiz haşerelere karşıdır. Kimseyi tedirgin edecek   durum söz konusu değildir dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit, belediyesi, haşerelere, , karşı, ilaçlama, yapıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı