Haber Detayı
30 Eylül 2018 - Pazar 16:49 Bu haber 10671 kez okundu
 
Kelkit Belediyesi Yeni Terminali Hizmete Açıldı
İlçemiz Kelkit pazar yerinde hizmet veren otobüs ve minibüs firmaları, 01.10.2018 (Pazartesi günü) itibariyle yeni yapılan Otobüs Terminali binasına taşınarak hizmet verec
KELKİT Haberi
Kelkit Belediyesi Yeni Terminali  Hizmete Açıldı

İlçemiz Kelkit pazar yerinde hizmet veren otobüs ve minibüs firmaları, 01.10.2018 (Pazartesi günü) itibariyle yeni yapılan Otobüs Terminali binasına taşınarak hizmet verecektir,

 

Kelkit belediyesi öz kaynaklarından 6 milyon TL harcanarak ilçenin gelecek 50 yılına hitap edecek şekilde inşa edilen Kelkit belediyesi yolcu terminali bugün itibarı ile hizmete açılıyor. Yolcuların her türlü ihtiyacı düşünülerek tasarlanan ve Mart 2017’de yapımına başlanan modern şehirlerarası terminal binası yoğun bir çalışma temposu ile yapımı tamamlandı.

Cumhuriyet Mahallesi Yeni İşletme Binasının yanına ( Eski buğday pazarı) 8 Bin metrekare alan üzerine, Bin 300 metrekare oturumlu, toplam 2 Bin 730 metrekare kapalı oturum alanı olan ve Kelkit İlçesinin gelecek elli yılına hitap edecek şekilde projelendirilen terminal binası inşaatının bitiminin ardından çevre düzenlemesi ve sosyal donatı Alanları’nın hizmet verir duruma gelmesiyle birlikte,  Belediye Başkanı Ünal Yılmaz’ın taşının talimatı ile hizmete açılıyor.

Projenin, Kelkit ‘de ulaşım hizmetleri sektörüne yeni ve çağdaş bir vizyon kazandıracağını düşündüklerini dile getiren Yılmaz, “Yeni şehirler arası otobüs terminalimiz, yolcu peronlarından sosyal donatılarına, araç bakım istasyonlarından oto parkına varıncaya kadar çeşitli niteliklere sahip olacak ve Kelkit’in modern görünümüne görsel bir zenginlik daha kazanacaktı” dedi.

 

Yılmaz; Terminal binasının yaklaşık olarak 6 milyon lira civarında olduğunu, Binanın tamamen belediyemiz imkânları ile gerçekleştirdik,. İlçemiz şartlarının üzerinde bir terminal binası oldu.  Gelecek 50-100 yıllık sürede ihtiyaca cevap verecek. Bu güne yönelik 1 milyonluk yatırımla küçük bir terminal yaparak günü kurtarırdık. Ancak biz geleceğe miras bırakacak vizyonlu bir proje olsun istedik. Gümüşhane ile birlikte Erzurum, Erzincan, Bayburt güzergahı üzerinde, iyi bir noktada, yol üzerinde böyle bir binanın olmasını önemsedik. Bu anlayış doğrultusunda hareket ettik ‘Sevdası millet olanın, yaptığı hizmet olur’ anlayışı içerisinde ilçemize hayırlı olmasını temenni”ediyorum,herşey Kelkit için ifadelerini kullandı.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit, Belediyesi, Yeni, Terminali, , Hizmete, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı