Haber Detayı
05 Nisan 2020 - Pazar 00:18 Bu haber 1418 kez okundu
 
Kelkit Belediyesinden Pazarcı Esnafına Sıkı Denetim
Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas’ın talimatları doğrultusunda zabıta ekipleri korona virüs salgınına karşı pazar yerinde denetimlerini en üst seviyeye çıkardı.
KELKİT Haberi
Kelkit Belediyesinden  Pazarcı Esnafına Sıkı Denetim

Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas’ın talimatları doğrultusunda zabıta ekipleri korona virüs salgınına karşı pazar yerinde denetimlerini en üst seviyeye çıkardı.
Çin'de ortaya çıkarak bütün dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınına karşı toplum sağlığını korumak amacıyla İçişleri Bakanlığı'nın korona virüs tedbirleri kapsamında yayınladığı genelge kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Kelkit Belediyesi de cumartesi günleri kurulan halk pazar yerinde yeni düzenleme kurallarını uygulamaya başladı.
İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas’ın talimatları doğrultusunda korona virüs salgınına karşı pazar yerinde denetimlerini en üst seviyeye çıkaran Kelkit Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçede kurulan pazar yerine kontrollü giriş ve çıkışları sağlamak amacıyla bariyerler yerleştirerek giriş ve çıkışlar için ayrı bir koridor oluşturdu.
 Pazarcıların maske ve eldiven takmalarını sağlayan zabıtalar, vatandaşları da tezgahlardaki ürünlere dokunmamaları ve pazarlara kalabalık şekilde gelmemeleri konusunda uyararak esnafların 3 metre kuralına uygun bir şekilde tezgah açmalarını denetliyor. 
Kelkit Belediyesi'nin bütün birimleriyle korona virüse karşı ilçe genelinde tüm önlemleri aldığını belirten Belediye Başkanı Aziz Nas, "Vatandaşlarımızın sağlığı için toplu yaşam alanlarında, cadde ve sokaklarımızda sık sık ilaçlama ve dezenfekte uygulaması yapıyoruz. Korona virüs tedbirleri kapsamında halkımızın sağlığına yönelik olarak İçişleri Bakanlığımızca alınan kararlar doğrultusunda ilçemizde kurulan halk pazar yerinde gerekli önlemlerimizi aldık. Pazar yerine giriş ve çıkışları bariyerlerle ayırdık, dezenfektanları yerleştirdik ve pazar girişinde zabıta personelimiz tarafından vatandaşlarımızın kurallara uymaları hususunda gerekli hassasiyet gösterilmesi sağlanmaktadır. İlçemin kıymetli halkından ricam zorunlu haller dışında sokağa çıkmamalarını ve evde kalmalarını istiyorum" dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit, Belediyesinden, , Pazarcı, Esnafına, Sıkı, Denetim,
Yorumlar
Haber Yazılımı