Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 23:00 Bu haber 4275 kez okundu
 
Kelkit ’den o bildiriye tepki
Kelkit’te bazı sivil toplum kuruluşların 104 Emekli Amiralin bir gece yarısı yayınladığı muhtıra niteliğindeki bildiriye karşı basın açıklaması düzenledi.
KELKİT Haberi
Kelkit ’den o bildiriye  tepki

Kelkit’te bazı sivil toplum kuruluşların 104 Emekli Amiralin bir gece yarısı yayınladığı muhtıra niteliğindeki bildiriye karşı basın açıklaması düzenledi.

 Saat 14.00’da düzenlenen basın açıklamasına katılımın az olduğu görüldü. Açıklamada Kelkit’te faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşlarından sadece Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Bingül, Ziraat Odası Başkanı Necdet Ertunç, Muhtarlar Derneği Başkanı Aydın Akın, Cumhuriyet mahallesi muhtarı Uğur Çakıcı, Belediye meclis üyes, Rahim Özmen ve sayıları bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar  vatandaş katıldı.

Hiçbir siyasi parti başkanının ve birçok sivil toplum örgütünün basın açıklamasında olmadığı dikkatlerden kaçmadı. Basın açıklamasını Ziraat Odası Başkanı Necdet Ertunç açıkladı: Ziraat Odası Başkanı Ertunç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Burada toplanmamıza sebep hukuksuzluğa karşı hukukun üstünlüğünü ve demokrasiyi savunanmaktır. Dolaysıyla kutsal savunma hakkımızın temsilcileri değerli avukatlarımızın avukatlar gününü kutluyorum.

Biz buradayız, Devletimize, milli iradeye, demokrasiye ve hükümetimize sonuna kadar sadık ve bağlıyız, sebepsiz bahane ve hezeyanlar üzerinden yapılan açıklama tam manasıyla; Geçmişte taşıdıkları sıfatların devletin ve milletin verdiği şerefin farkında olmayanların demokrasiye hukuka devletimize ve milletimize karşı yaptıkları edepsizliktir.

Darbelerin partisi olmaz darbelerin milletin iradesinin temsil eden milletin meclisine yapılır. Öğrenemediniz ama Türkiye eski Türkiye değil artık, milletimiz iradesini yok sayarak gece yarıları bildirisi yayınlamak kimsenin haddi değildir. Zihinlerinde darbenin izlerini taşıyan vesayetçi odaklar’a mücadele sonuna kadar sürecektir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.

 Mezarlıkta ıslık çalan korkaklar misali millet iradesini ve Recep Tayyip Erdoğan’ın vakur duruşunu hazmedemeyen darbe seviciler, demokratik kurumlara seçilmişlere ve de Türk silahlı kuvvetlerine ayar verme hadsizliğinde bulunmuşlardır, bu vesayet muhbirlerinin hevesleri en son 15 Temmuz gecesi kursaklarında kalmış ve millet olarak unutmayacakları bir ders vermiştik, bugünde her platformda gerekli cevap en net şekilde verilecektir. Göze alabilene hodri meydan “dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit, ’den, o, bildiriye, , tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı