Haber Detayı
10 Şubat 2019 - Pazar 02:04 Bu haber 5165 kez okundu
 
KELKİT DEVLET HASTANESİNDE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR
Son zamanlarda bölge hastanesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kelkit Devlet Hastanesi hizmete giren yeni teknolojik ürünler ile hastaların derdine derman oluyor.
KELKİT Haberi
KELKİT DEVLET HASTANESİNDE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR

Son zamanlarda bölge hastanesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kelkit Devlet Hastanesi hizmete giren yeni teknolojik ürünler ile hastaların derdine derman oluyor.

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Dursun Ali Kaba beraberinde İdari ve Mali İşler Müdürü Mehmet Mayda, sağlık hizmetleri müdürü Meral Fidan Uçan ile birlikte hastanede hizmete giren bölüm ve bu bölümde hizmet vermekte olan makine ve ekipmanlar ile gazetemiz Gümüşhane eksprese bilgi verdi.

 

Başhekim Kaba, amaç ve gayretimiz ilçe halkına en iyi ve en hızlı hizmet vermektir. Bunun içinde Kelkit Devlet Hastanemize mamografi cihazı ve günümüz teknolojisine uygun kapsamlı kemik tarama cihazı (Kemik Dansitometri Cihazı) alınmıştır.

 

Bu cihazlar sayesinde bölgemizdeki büyük bir sorunun çözümüne tanı konulabildiğine vurgu yapan Başhekim Kaba; Yeni kurulumu yapılan cihazlarla birlikte hastanemiz daha iyi bir noktaya taşınmış oldu. Kurulan son teknolojik bu cihazlar ile Meme kanseri, kadınların en sık görülen kanseridir. Yaşı 35'in üzerinde olan tüm kadınlar bu konuda duyarlı olmalı ve bilinçlendirilmelidir ifadesine yer verdi.

 

Başhekim Kaba; Mamografi, meme kanserinin erken teşhisinde kullanılabilecek en önemli görüntüleme yöntemidir. Mamografi ile elde edilen görüntüler yardımıyla, memede elle muayene ile saptanamayacak kadar küçük değişiklikler bile erkenden saptanabilir diyen başhekim Kaba Kemik Dansitometri ya da yaygın adıyla kemik ölçümü, kemik erimesini tespit etmek için uygulanır. Dansitometri, medikal görüntüleme yöntemleri arasında yer alır. Ölçümün yapılamasının amacı, olası bir kemik erimesi durumunun tespit edilmesidir. Erken teşhis, pek çok hastalıkta tedavinin hızlı bir şekilde başlamasına izin verir dedi.

Başhekim Kaba; İlçemiz devlet hastanesinde hizmete giren diğer bir cihaz ise diş Rotgen cihazıdır, bununda yokluğunda, Gümüşhane veya ilçeye en yakın il olan Erzincan’a hastalar gitmek zorunda kalıyorlardı, bu üç cihazın hastanemizde hizmet’e girmesiyle birlikte önemli üç eksiğimiz de ortadan kalkmış oldu. Tüm hastalara sağlıklı günler temenni ediyorum ifadelerinde bulundu.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: KELKİT, DEVLET, HASTANESİNDE, GÜZEL, ŞEYLER, OLUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı