Haber Detayı
17 Ocak 2018 - Çarşamba 01:36 Bu haber 2145 kez okundu
 
Kelkit halkı kendilerini rencide eden olaylar için sokağa iniyor
Aldığımız duyumlara göre bazı hemşehriler bir araya gelerek son zamanlarda Kelkit yaşanan cinsel istismar ve onu takip eden olayları protesto etmek için halk platformu oluşturulacaktır.
KELKİT Haberi
Kelkit halkı kendilerini rencide eden olaylar için sokağa  iniyor

Aldığımız duyumlara göre bazı hemşehriler bir araya gelerek son zamanlarda Kelkit’te yaşanan cinsel istismar ve onu takip eden olayları protesto etmek için halk platformu oluşturulacaktır.


Halk Platform üyeleri son yaşanan olayların artık bardağı taşırdığını ve sokaktaki esnafın ise ses çıkarmadığı vurgusu yapılarak, Susmak suça ortak olmaktır. Bu sokağın insanı susarak suçluya cesaret olmuştur.

 

Platform üyesi hemşehriler tecavüzün meşrulaştırılamayacağını haykırarak sokakları ve meydanları güvenilir hale getirmek için ne gerekiyorsa onu yapmalıyız, diyecekler.

Platform üyeleri, söz konusu suçluların halk arasında bir şey olmamış gibi elini kolunu sallayarak dolaşmasının tehlike ve rizkleri’nin olduğunu dile getirip, hakim zümreyi göreve çağırarak basın metninin okunmasının ardından ellerinde taşıdıkları dövizleri alarak sesiz sedasız dağılacakları iddia edilmektedir.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit, halkı, kendilerini, rencide, eden, olaylar, için, sokağa, , iniyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı