Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 15:38 Bu haber 893 kez okundu
 
Kelkit Hayvan Pazarı Açılıyor
Kelkit Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından şap hastalığı ve bu hastalığın yayılmasını engellemek amacıyla yaklaşık olarak 3 Hafta önce kapatılan Kelkit Hayvan Pazarı yarın(22.01.2020) açılıyor.
KELKİT Haberi
Kelkit Hayvan Pazarı Açılıyor

Kelkit  Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından  şap hastalığı ve bu hastalığın yayılmasını engellemek amacıyla yaklaşık olarak 3 Hafta önce kapatılan Kelkit Hayvan Pazarı yarın(22.01.2020) açılıyor.

Bu haber  ilçemizde hayvancılıkla geçimini sağlayan vatandaşlar  ile ilçede ekonomik faaliyetlerin de artmasından dolayı da Kelkit esnafı  tarafından olumlu karşılandı.

Kelkit Hayvan Pazarı , Tam Kapalı Alanlar, Hayvan Konaklama oteli Binası, Kafeterya Binası, İdare Binası, Büyükbaş Hayvan Padoku 500 Adet bağlı Büyükbaş Hayvan 300 Adet serbest Büyükbaş Hayvan, olmak üzere Toplam 800 büyükbaş hayvan kapasitesine sahiptir.Ayrıca İndirme-Bindirme Rampaları, Büyükbaş Hayvan indirme-bindirme Rampası 7 adet, Küçükbaş Hayvan indirme-bindirme rampası 4 adet, Dezenfekte Havuzları, Otopark, Yaya yolları, araç yolları, fosseptik çukuru ve yeşil alanların bulunduğu hayvan pazarı Bölgenin en modern ve en büyük pazarı niteliğindedir.

 

 

 

 

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: İbrahim KAYA
Etiketler: Kelkit, Hayvan, Pazarı, Açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı