Haber Detayı
20 Ağustos 2020 - Perşembe 17:11 Bu haber 4354 kez okundu
 
Kelkit'in 3 Beldesi Birden Karantinaya Alındı
Kelkit ilçemize bağlı Söğütlü, Gümüşgöze ve Ünlüpınar beldeleri koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina altına alındı.
KELKİT Haberi
 Kelkit'in 3 Beldesi Birden Karantinaya Alındı

Kelkit ilçemize bağlı Gümüşgöze, Ünlüpınar ve Söğütlü beldeleri koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina altına alındı. 
Kelkit ilçemize bağlı Gümüşgöze, Ünlüpınar ve Söğütlü Beldelerinde yeni tip koronavirüs hastalığı (Covid-19) testi pozitif çıkan vatandaşlar ve temaslılarının fazla olması nedeniyle söz konusu beldeler karantinaya alındı.
İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu virüsün yayılmasının önlenmesi ve kamu sağlığının korunması amacıyla söz konusu beldelerde Perşembe günü saat 22.00'den itibaren karantina tedbiri uygulanması kararı aldı.
Konuyla ilgili Gümüşhane Valiliğinden yapılan açıklamada “İlimiz Kelkit İlçesi Söğütlü, Gümüşgöze ve Ünlüpınar Beldelerinde pozitif ve temaslı vakaların çokluğundan dolayı virüsün bulaşmasının önlenmesi ve kamu sağlığının korunması amacıyla bu akşamdan itibaren karantina tedbiri uygulanacaktır” denildi.
Alınan karantina kararıyla daha önce mahalle ve köylerin karantinaya alındığı Gümüşhane’de ilk kez belde düzeyinde karantina tedbiri uygulanmış oldu.
Bahse konu beldeler giriş ve çıkışa kapatılırken karantina tedbirlerinin en az 14 gün süreceği öğrenildi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Alim FİDAN
Etiketler: , Kelkit'in, 3, Beldesi, Birden, Karantinaya, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı