Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 23:46 Bu haber 1095 kez okundu
 
Kelkit’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu Bugün Kutlanıyor
Kelkit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü münasebetiyle Kelkit Belediyesi bir dizi etkinlik gerçekleştirdi
KELKİT Haberi
Kelkit’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu Bugün Kutlanıyor

 Kelkit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü münasebetiyle Kelkit Belediyesi bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.17 Şubat Kelkit’in Kurtuluşu etkinlikleri kapsamında Kelkit Belediye Başkanlığı şehitlerimizin aziz ruhlarına ithafen Kelkit Merkez Büyük cami, Küçük cami ve Yeni cami’de Mevlid-i şerif okutuldu.

Mevlid-i Şerif programına Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, Kelkit Ak Parti İlçe Başkanı Sadi Tüysüz,Belediye Meclis Üyeleri Osman Doğan,İrşadi Bilgin, Köksal Yiğit, Kelkit İlçe Emniyet Müdürü Tayfun Yıldırım,İlçe Müftüsü Selim Şahin, Kolluk Kuvvetleri Kurum Amirleri ve vatandaşlar katıldı. 
Cami imamhatipleri tarafından okunan mevlitte, kurtuluş şehitlerimizin ve ebediyete intikal eden gazilerimizin aziz ruhlarına ithafen Kur'an-ı Kerim okundu, ilahiler seslendirildi.

Şehitlik ve gaziliğin öneminin anlatıldığı mevlit sona ererken mevlit merasimine katılanlara, Kelkit Belediyesi tarafından mevlit lokumu ikram edildi.17 Şubat etkinlikleri kapsamında ilçede kurum ve kuruluşlar bayraklarla donatılarak devam etti.17 Şubat Kelkit’in kurtuluşu  olan pazartesi günü ise ilçe kaymakamlığı önünde çelenk sunumu ardından bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam edecek olan 17 Şubat Kurtuluş programı Kelkit Gençlik ve İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda yapılacak olan etkinliklerle devam edecektir.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Alim FİDAN
Etiketler: Kelkit’in, Düşman, İşgalinden, Kurtuluşu, Bugün, Kutlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı