Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 16:50 Bu haber 477 kez okundu
 
Kelkit Kaymakamlığından Duyuru
Kelkit kaymakamlığı resmi sosyal medya hesabından komu oyuna duyurulmak üzere yapılan resmi açıklamada; Corona virüs (Covid-19) nedeniyle; Yoğun kalabalıkların bir araya gelmesinin önlenebilmesi amacıyla askere gidecek evlatlarımız için düzenlenen askere uğurlama törenlerinin yapılması yasaklanmıştır.
KELKİT Haberi
Kelkit Kaymakamlığından Duyuru

Kelkit kaymakamlığı resmi sosyal medya hesabından komu oyuna duyurulmak üzere yapılan resmi açıklamada; Corona virüs (Covid-19) nedeniyle; Yoğun kalabalıkların bir araya gelmesinin önlenebilmesi amacıyla askere gidecek evlatlarımız için düzenlenen askere uğurlama törenlerinin yapılması yasaklanmıştır.

 

Ayrıca Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler kapsamında; alınan tedbirlere ilave olarak; vatandaşlarımızın bir arada bulunmaları ve yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle anılan virüsün yayılımını artırarak vatandaşlarımız açısından riskli olabilecek; berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb işyerlerin faaliyetlerinin 21.03.2020 Cumartesi 18:00 saati itibariyle geçici süreliğine durdurulduğunu, Corona virüs (Covid-19) nedeniyle; Yoğun kalabalıkların bir araya gelmesinin önlenebilmesi amacıyla askere gidecek evlatlarımız için düzenlenen askere uğurlama törenlerinin durdurulması kararlaştırılmıştır.

Kaymamalığın açıklamasının devamında) Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında 1 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi.b) 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu.
c) 5682 sayılı Pasaport Kanunu.ç) Sivil Hava Meydanları, Limanlar ve Sınır Kapılarında Güvenliğin Sağlanması, Görev ve Hizmetlerin Yürütülmesi Hakkında Yönetmelik.İlgi (a),(b),(c) ve (d)'de belirtilen mevzuat doğrultusunda, Çin'in Vuhan kentindebaşlayarak tüm Dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafındanpandemi olarak nitelendirilen Coronavirüs (Kovid­19) salgınından ülkemizi vevatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan önleyicitedbirlere ek olarak; Kuveyt, Bangladeş, Moğolistan, KKTC, Ukrayna, Kosova, Fas,Lübnan, Ürdün, Kazakistan, Özbekistan, Umman, Slovenya, Moldova, Cibuti, EkvatorGinesi, Kanada, Hindistan, Macaristan, Guatemala, Polonya, Kenya, Sudan, Çad, Filipinler,Letonya, Tayvan, Peru, Sri Lanka, Ekvator, Nijer, Tunus, Cezayir, Fildişi Sahili, Finlandiya,Angola, Çekya, Dominik, Kamerun, Karadağ, Kolombiya, Kuzey Makedonya, Moritanya,Nepal, Portekiz ve Panama Devletlerinden düzenlenecek uçuşların durdurulması ve bu ülkelerin vatandaşlarının ülkemize giriş/çıkışları ile ilgili geçici bir süreliğine aşağıdaki tedbirlerin alınması zorunlu hale gelmiştir.Bu kapsamda:1. Yukarıda anılan ülkeler ile uçuşlar 21.03.2020 tarihi saat 17:00 itibarıyla durdurulmuştur.

2. Anılan ülkelerden yolcu girişleri tüm hudut kapılarımızda (kara, demir, deniz, hava)
durdurulmuştur. Sayılan ülke vatandaşları ile son 14 gün içinde bu ülkelerde bulunmuş üçüncü ülke vatandaşlarının ülkemize girişlerine izin verilmeyecektir.
3. Anılan ülke vatandaşlarının ülkemizden çıkışlarında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 4. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu ülkelere seyahatleri geçici olarak durdurulmuştur. 5. Doğumla Türk vatandaşı olup da çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybedenler ve bunların 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesinde belirtilen alt soylarına verilen resmi belge (Mavi Kart) hamilleri Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen kurallar çerçevesinde ülkemize giriş yapabilecektir.6. Ülkemizde oturum iznine sahip olan anılan ülke vatandaşları Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği tedbirler çerçevesinde ülkemize giriş yapabilecektir. Bu ülkelerde oturum iznine sahip olan Türk vatandaşları da çıkış yapabilecektir. Ancak bu madde kapsamında giriş veya çıkış yapacak olan kişiler bu haklarını pandemi tehlikesi geçene kadar yalnızca bir defa kullanabilecektir.
7. Kargo uçaklarının geliş gidişlerinde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur..

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit, Kaymakamlığından, Duyuru,
Yorumlar
Haber Yazılımı