Haber Detayı
04 Ağustos 2019 - Pazar 10:21 Bu haber 1844 kez okundu
 
Kelkit merkezde hayvan beslemek yasaklanıyor
Kelkit Belediyesi, merkez mahallelerde hayvan besiciliğine izin verilmeyecek.
KELKİT Haberi
Kelkit merkezde  hayvan beslemek yasaklanıyor

Kelkit Belediyesi, merkez mahallelerde hayvan besiciliğine izin verilmeyecek.

İlçe sınırları içerisinde uygulanan her türlü büyük ve küçükbaş besiciliğinin merkez mahalleleri sınırları dışına çıkartılmasına ilişkin alınan karar kapsamında, 2020 yılı itibarı ile Kelkit Belediyesi tarafından merkez mahallelerde küçük ve büyükbaş besiciliğe müsaade edilmeyeceği duyuruldu.

Kelkit Belediyesi tarafından yapılan halk günü buluşmasında dile getirilen bir rahatsızlığa belediye başkanı Aziz Nas cevaben yaptığı açıklamada; kent merkezlerindeki insanlarla iç içe yapılan hayvan besiciliğinin ve besicilikte kullanılan, ahır ve ağıllar, çevre ve toplum sağlığını olumsuz yönde etkilediği belirtilerek, özellikle de bulaşıcı hastalıklar açısından büyük risk oluşturduğu ifade edildi. Konu ile ilgili kamu kurumlarına şikâyet dilekçelerinin de geldiği belirtilen açıklamada, insan sağılığı ve şehir yaşantısı gereğince bu kararın alındığı, ilgililerin verilen tarihe kadar uygun görülen yerlere taşınmaları gerektiği uyarısında bulunuldu.

Yapılan düzenleme gereği; bu yaz sonu itibarı ile merkez mahallelerde küçük ve büyükbaş hayvan beslemenin yasaklanacağı, karara uymayarak besleyenlere ceza kesileceği bildirildi tüm hemşerililerden belirlenen tarihe kadar gerekli önlemleri almaları gerektiği duyurusunda bulunan belediye başkanı Nas yaptığı açıklamada bir ilçenin bir tarafı farklı diğer tarafı farklı olamaz bunu biz sağlayarak tüm mahalleleri eşit konuma getireceğiz bunun ilk adımlarından bir tanesi de beslenen hayvanların yasaklanması olacaktır. insanlar kentte yaşamanın örf ve ananelerine uyma mecburiyetini bilmelidirler dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit, merkezde, , hayvan, beslemek, yasaklanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı