İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
RESMİ İLAN
RESMİ İLAN
RESMİ İLAN
RESMİ İLAN
Haber Detayı
04 Nisan 2021 - Pazar 02:12 Bu haber 5023 kez okundu
 
Kelkit nereye gidiyor? Daha doğrusu Kelkit niçin yerinde sayıyor?
Saygıdeğer Gümüşhane Ekspres okurları. Sizlerin de bildiği gibi, ilçemizin bize ulaşan tüm sorunlarını gazetemizden veya haber sitemizden dile getirerek sorunların çözümü noktasında sorumlu gazetecilik bilinciyle elimizden geleni yapmaktayız.
KELKİT Haberi
Kelkit nereye gidiyor? Daha doğrusu Kelkit niçin yerinde sayıyor?

Saygıdeğer Gümüşhane Ekspres okurları. Sizlerin de bildiği gibi, ilçemizin bize ulaşan tüm sorunlarını gazetemizden veya haber sitemizden dile getirerek sorunların çözümü noktasında sorumlu gazetecilik bilinciyle elimizden geleni yapmaktayız.

Bu sebeple her hafta gazetemize onlarca konu hakkında yığınla haber ulaşıyor. Fakat bunların içinden en fazla önem arz eden haberleri buradan sizlerle paylaşıyoruz. İşte bunun için ilçemizin hangi kurumunda kimler ne işler yapar, kimler çalışır kimler yatar? Bunlardan en önce bizim haberimiz olur.

Şimdi sizlerle birkaç örnek paylaşmak istiyorum. Öncelikle belirtmek isterim ki Kelkit yerinde sayıyor. Hatta geri geri gidiyor. Özellikle kurum amirlerinin vatandaşın sorunlarıyla ilgilenmedikleri, hatta kendi kurumlarından bile habersiz oldukları bize ulaşan bilgiler dahilindedir. Evet, şaka değil gerçek bunlar. Yakın bir zamanda bazı devlet kurumlarımızın demirbaşına kayıtlı araçların nerede veya kimde olduğunun bilinmediği yönünde haberler ulaştı tarafımıza. Çok vahim bir durum ki eğer doğruysa vay halimize.

Bir başka vatandaş hastane hizmetlerinin yetersiz olduğunu, Hastane idari ve mali hizmetlerinin tutarsız ve başına buyruk, vurdumduymaz adeta yoğun bakım ünitesindedir. Herhangi bir satın alım işini internet aracılığıyla anlaşmalı oldukları yerlerden temin ediyor,  ilçenin esnafı kapısına kilit vurmuş umurlarında değil.

Hastalarımızın basit bir tedavi için şehir dışına çıkmak zorunda kaldığını ve bu yüzden vatandaşın hem masraf ettiğini hem de büyük işkenceler çektiğini söylüyor. Yine birçok esnafımız yıllardan beri hastanede bekletilen alacaklarını tahsil edemediklerini, adamı olanın parasını aldığını, olmayanın avucunu yaladığını  buna rağmen işe ihtiyacı olan  iş yeri sahiplerinin  satın almadan sorumlu personelin   sorumsuzca internet üzerinden   alım yaparak esnafın magdur edilmesine  devam ediyorlar.

Şikayetler bununla da bitmiyor. Bize ulaşan haberlerden anlıyoruz ki Kelkit, ödeneklerden hakkını yeterince alamıyor. Vilayetten ve diğer ilçelerden proje üstüne proje haberleri geliyor. Bu projelere ayrılan bütçeler Kelkit’le kıyaslandığında Kelkit yine ikinci plana itilmiş üvey evlat pozisyonunda kalıyor. Sorduğumuzda yine kurum müdürlerinden şikayet ediliyor. Sizler de şahitsiniz ki yakın bir zamanda ilçemize yakışır hiçbir proje ya da etkinliğin haberi yapılmadı. Vatandaş “İyi ki CORONA var” diyor. Tüm kurumlar bu bahaneye sığınmış uyku moduna geçmiş.

Eğitime bakıyoruz okullardan ses yok. İlçe tarıma bakıyoruz, elalem işte görsün. Hastaneye bakıyoruz, hastane hasta olmuş bakan yok. Nerede bu sivil toplum örgütleri, nerede STK’lar?

Evet, dostlar, bize yapılan şikayetleri buraya yazmakla bitiremeyiz. En fazla dillendirilen şikayetleri kısaca ve sırasıyla paylaşmak istiyorum. Vatandaş soruyor? Siyasetçiler, vekiller, ilçemiz için ne yapıyor? Seçimden seçime gelip hamaset edebiyatı yapmaktan başka ne işe yarıyorlar. Sosyal medyadan eş dost resimleri paylaşmak ya da önemli günlerde mesaj atmak siyaset değil. Adam kollama, gözdağı verme, tehdit, torpil almış başını gidiyor. Şikayet etsen kimi kime şikayet edeceksin.

Vatandaşın gözünden bir şey kaçmıyor. Gençler işsiz, esnaf kan ağlıyor. Resmi kurumlar esnafına sahip çıkmıyor. İhale yok, alım satım yok, para yok. Vatandaş canından bezmiş. Virüs her geçen gün çoğaldıkça çoğalıyor. Bakan yok, eden yok, virüsle etkin mücadele yok. Kelkit o eski Kelkit değil.  Birkaç yıl önce Kelkit’in kalkınmasından ürkenler şimdi bıyık altından bize gülüyorlar.

Sayın kaymakamımız, Sayın valimiz, Sayın Vekillerimiz, bu yaşananlardan haberdar mıdır? Soruyoruz. Bu gidişat nereyedir? Yıldan yıla dışarıdan nüfus yazdırarak daha nereye kadar gideceğiz. Hani verilen sözler. Hani tesisler, hani fabrikalar, hani iş yerleri? Eğer uyumaya devam edersek iyice küçüleceğiz. Gençler umutsuz, vatandaş bıkkın. Yapanın yanına yaptığı kalıyor, ilçe halkı gözlerini kapatmış, kulaklarını tıkamış bana necilik hat safhada Kelkit kaderine boyun eğmiş.

Bizler gerçek vatan sevdalılarını ve halkımızı, bu kötü gidişatı sonlandırmak için göreve davet ediyoruz. Eğer memleketimize sahip çıkmazsak, eğer kendi başımızın çaresine bakmazsak, eğer sırtımızda boza pişirenlerden hesap sormazsak yarın çok geç olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle sorumluluk sahiplerini göreve davet ediyor, bu konunun takipçisi olacağımızı ve bundan sonra işini yapmayan her kim varsa bizlere gelen şikayetler doğrultusunda buradan ve sosyal medya hesaplarımızdan halkımıza deşifre edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.

 

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit, nereye, gidiyor?, Daha, doğrusu, Kelkit, niçin, yerinde, sayıyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı