Haber Detayı
20 Ocak 2019 - Pazar 13:11 Bu haber 3388 kez okundu
 
Kelkit'te 5. Geleneksel Güvercin Festivali düzenlendi
Kelkit ‘te Geleneksel hale getirilen ve Kelkit belediye başkanı Ünal Yılmaz’ın sponsor olduğu Güvercin Festivali’nin 5. coşkulu bir şekilde düzenlendi.
KELKİT Haberi
Kelkit'te 5. Geleneksel Güvercin Festivali düzenlendi

Kelkit ‘te Geleneksel hale getirilen ve Kelkit belediye başkanı Ünal Yılmaz’ın sponsor olduğu Güvercin Festivali’nin 5. coşkulu bir şekilde düzenlendi.

Kelkit Metropol AVM karşısında bir kahvehanenin üst katında düzenlenen festivale Belediye Başkanı Ünal  Yılmaz, Trabzon, Erzincan Kelkit köylerinden ve yakın ilçelerden gelen güvercin severler katıldı. 

Güvercin sahiplerinin heyecanla takip ettikleri yarışmada en yüksek 1metre 75 santim’e çıkan ve en çok 3 sefer normal sertlikte dönen Çıpar (martı) güvercin olurken çok sayıda taliplisi oldu ve verilen 4 bin liraya dahi güvercinimi satmıyorum diyen sahibi Nurettin Keleş ben hayvanımı 5 bin lira’da verseler satmıyorum onu seviyorum güvercinim birinci oldu dedi.

Yarışma da 1-2-3 gelen kuş sahiplerine kendi aralarında kupa vereceklerini söyleyen güvercin severler 4 ve 5 gelene ise madalya takdiminde bulunacağız dendi. Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, “İlçemiz sınırları içerisinde düzenlenen etkinliklere her zaman katılmaya özen gösteriyoruz. Güvercin Festivaline katılmaktan bende çok keyif aldım. Güvercin besleyicileri ve güvercin sevenlerin davetlerinden dolayı hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Güvercin Sahiplerinden Rıdvan Azizoğlu ise “Güvercin besleyicileri ve güvercin severler olarak Kelkit Güvercin Severler Derneği’ni ağabeyler kuracaklar ancak bir türlü kurulamadı. Seneye altıncısını düzenleyeceğimiz Güvercin Festivali’ni kuracağımız dernek çatısı altında yaparız inşallah. Belediye Başkanımız Ünal Yılmaz’ın festivalimize katılarak bizleri onurlandırmıştır. Katılımlarından dolayı arkadaşlarım adına Belediye Başkanımız Ünal Yılmaz’a teşekkür ediyorum” kendisini bugün makamında ziyaret ederek katkılarından ötürü plaket takdiminde bulunacağız arkadaşlarımızla birlikte dedi.

Festivalde düzenlenen yarışmada ilk Beşe şu isimler girdi: 1.Nurettin Keleş,2.Kenan Keleş,3,Rıdvan Azizoglu,4.Trabzon’dan Recep Çelebi,5.Yine Trabzon’dan katılan Yusuf ismindeki yarışmacı oldu.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit'te, 5., Geleneksel, Güvercin, Festivali, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı