Haber Detayı
21 Kasım 2021 - Pazar 01:50 Bu haber 1137 kez okundu
 
Kelkit’te Alt Yapı ve Temizlik Çalışmaları Aralıksız Sürüyor
Kelkit Belediyesi İlçenin dört bir köşesinde hem temizlik faaliyetlerini hem de alt yapı çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
KELKİT Haberi
Kelkit’te Alt Yapı ve Temizlik Çalışmaları Aralıksız Sürüyor

Kelkit Belediyesi İlçenin dört bir köşesinde hem temizlik faaliyetlerini hem de alt yapı çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Bir yandan günlük temizlik faaliyetlerine aksatmadan devam eden Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bir yandan da belirlenen program dâhilinde cadde, sokak ve mahallelerde detaylı temizlik çalışması yapıyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü periyodik olarak sürdürdüğü çöp toplama, mıntıka temizliği, konteynerlerin etrafına bırakılan çöp ve atıkların kaldırılması çalışmalarının yanı sıra tüm sokak ve mahallelerde detaylı temizlik çalışması da yapıyor. Detaylı temizlik çalışması ile mahallelerde cadde, sokak ve kaldırımların süpürülüp yıkanırken, çöp konteynerleri de dezenfekte  ediliyor. Sokakların yanı sıra anayol üzerinde de yapılan detaylı temizlik çalışmaları vatandaşlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanıyor.

Çevre temizlik çalışmalarını titizlikle sürdüren Kelkit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda hizmet sunuyor. Bu çalışmalarda ekibiyle birlikte istişarelerde bulunduğunu da belirten Kelkit belediye Başkanı Aziz Nas, Temiz bir çevre için yoğun bir çalışma içindeyiz.

 İtfaiye ve Temizlik işleri amirliğimiz İlçemizin temiz ve insanlarımızın sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri amacıyla çalışmalarını artırarak daha temiz bir Kelkit için çevre temizlik ve bakım ekibi tarafından çalışma programları dâhilinde alanlarımızın düzenli temizliğinin yapıldığı, Kelkit’e yakışır bir çevre sağlanmakta olduğunu dile getirdi.

Başkanı Aziz Nas, çalışmalara yönelik yaptığı konuşmada halkın memnuniyetini ve huzurunu sağlayabilmek için gece gündüz çalıştıklarını anlattı. Başkan Nas “Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri İlçemizin dört bir köşesinde faaliyetlerini kesintisiz sürdürüyor. Başta sokak ve cadde temizliği olmak üzere; Orta refüj, park ve bahçeler, dinlenme alanları, okul ve kurum bahçelerinde çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz, belirli dönemlerde birçok noktada mıntıka temizliği de yapıyor” dedi.

Alt Yapı Çalışmaları Hız Kazandı

Kelkit’te ilçe belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından imara yeni açılan bölgelere altyapı hattı döşeme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Kelkit belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri imara yeni açılan bölgelere altyapı hattı döşeme çalışmalarıyla birlikte ilçe genelinde sürdürülen altyapı kanalizasyon ve içme suyu çalışmalarına devam ediyor.  Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, “ 

Kentlerin en önemli düzenlemelerinden bir tanesi de alt yapı çalışmalarıdır. Bu kapsamda İlçe genelinde kentsel büyüme sonrasında imara açılan bölgedeki yeni yerleşim yerlerine ekiplerimiz tarafından içme suyu hattı döşenerek mahallenin altyapı ihtiyacına cevap veriyoruz. İlçemiz genelinde altyapı, içme suyu ve diğer hizmetlerin eksiksiz yürütülmesi için tüm detayları eksiksiz yerine getiriyoruz. Kanalizasyon hat çalışmamızı kısa sürede tamamlayacağız. Altyapısı ve üst yapıları eksiksiz bir ilçemiz için gece gündüz çalışıyoruz. İlçemizin cadde ve sokaklarda devam eden kanalizasyon hat bağlantı çalışmamızla bu bölgedeki yeni yapıların da altyapı sorununu çözmüş olacağız” dedi.

 

 

 

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit’te, Alt, Yapı, ve, Temizlik, Çalışmaları, Aralıksız, Sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı