Haber Detayı
06 Ocak 2019 - Pazar 23:24 Bu haber 1455 kez okundu
 
Kelkit'te Eğitim Çalıştayı Gerçekleştirildi
Kelkit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı geniş bir katılımla gerçekleştirildi.
KELKİT Haberi
Kelkit'te Eğitim Çalıştayı Gerçekleştirildi

Kelkit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı geniş bir katılımla gerçekleştirildi. 

4 Ocak  Cuma günü  Lokman Hekim M.T. A.Lisesinde gerçekleştirilen  çalıştaya, ilçe Milli Eğitim yöneticileri, Okul yöneticileri, öğretmenler, Emekli Öğretmenler, Okul Aile Birliği temsilcileri, veliler, ilçe Müftüsü, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Akademisyenler, Kredi Yurtlar kurumu Yöneticileri, Muhtarlar, Emniyet görevlileri, basın temsilcileri, Özel öğretim kurumları yöneticileri  katıldı.

 

Çalıştayda  6 komisyon tarafından ayrı bölümlerde bir araya gelinerek okul öncesi, temel  eğitim, Orta öğretim, mesleki ve teknik eğitim, hayat boyu öğrenme, özel eğitim,  Akademik başarı, sosyal ve sportif faaliyetler, teftiş ve kurumsal rehberlik hizmetleri, fen ve sosyal bilimler, özel öğretim, insan kaynaklarının geliştirilmesi,  ölçme ve değerlendirme, dijital içerik ve beceri destekli dönüşüm,  rehberlik ve psikolojik danışmanlık, okul gelişim modeli, okulların finansmanı ve yabancı dil eğitimi konularında görüş ve  öneriler ele alınarak raporlaştırıldı.

 

2018  Ekim ayında  Kamuoyu ile paylaşılan Eğitim Vizyon Belgesi toplumda  büyük bir heyecanla karşılanmıştır. Eğitime yeni bir bakış açısı getiren belge ve yapılacak  düzenlemelerde toplumumuzun görüşlerinin  de önemsediğini ortadadır.  Çalıştayda ortaya konan görüş ve önerilerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe raporu haline dönüştürülüp Gümüşhane  İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de ilçe raporlarını ortak bir rapor haline getirip Milli Eğitim bakanlığına  sunacağı bildirilmiştir.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit'te, Eğitim, Çalıştayı, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı