Haber Detayı
12 Mayıs 2019 - Pazar 03:15 Bu haber 2562 kez okundu
 
Kelkit’te İftar Çadırına Rağbet
Kelkit Belediyesinin geleneksel hale getirdiği ve her Ramazan ayında hizmete soktuğu iftar çadırına geçen senelere oranla bu sene rağbet daha fazla.
KELKİT Haberi
Kelkit’te İftar Çadırına Rağbet

Kelkit Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği ve her Ramazan ayında hizmete soktuğu iftar çadırına geçen senelere oranla bu sene rağbet daha fazla. 


Daha önceki yıllarda farklı alanlara kurulan iftar çadırı, bu yıl sadece Aydın Doğan caddesi üzerindeki eski çiftlik ilkokulu bahçesine belediye başkanlığınca iftar çadırı kurularak geleneği devam ettiriyor.

 

İlçe esnafı tarafından karşılanmakta olan iftar menüsü, belediye başkanlığına ait kademe binasındaki mutfaklarda pişirilerek servise hazır hale getirilmektedir.

 

Belediye meclisi üyelerince nöbetleşe organize ettikleri yemek organizasyonuna belediye başkanı Aziz Nas’ında zaman zaman iştirak ederek vatandaşlarla birlikte orucunu açmaktadır.

 

Vatandaşlarla iftar çadırında orucunu açan belediye başkanı Aziz Nas, her akşam 200 kişiye yemek veriyoruz bende zaman zaman burada vatandaşla birlikte orucumu açıyorum.  Bugün Gümüşgöze belediye başkanımız Hasan Aksel ve belediye meclisi üyesi arkadaşlarım bizimle birlikteler, üniversiteden örgenciler var, ilçeye dışarıdan gelen misafirlerimiz var, aileler ve genç kardeşlerimiz buradalar dedi.

 

Kepçeyi eline alarak vatandaşın tabağına aş koyan belediye başkanı Nas Ramazan paylaşmaktır, fakiri, fukarayı ve imkanı kısıtlı olanı düşünmektir, bizde karınca kararınca elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz, ilçe esnafının duyarlılığını takdir ediyorum, yemek vermek için isimlerini yazdıran çok sayıda kardeşimiz var, Ramazan ayı başladığı ilk günden bu yana her akşam çadırda 200 civarı kişiye yemek veriyoruz. 

Masrafları esnaf ve gönüllüler tarafından karşılanan iftar sofrasında vatandaşlara, çorba, suluköfte, etli yemekler, pilav ve tatlı ikramı ediliyor. Ramazan boyunca her gün yaklaşık 200 kişiye iftarda yemek verileceğini belirten Başkan Nas, iftar çadırının başka bir güzel tarafı da insanların kaynaşmasına vesile olmasıdır,  davet ediyorum herkes misafirimizdir dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit’te, İftar, Çadırına, Rağbet,
Yorumlar
Haber Yazılımı