Haber Detayı
06 Ocak 2019 - Pazar 23:35 Bu haber 1723 kez okundu
 
Kelkit'te kısa dönem askerler için yemin töreni gerçekleştirildi
Kelkit kaymakamlığı ilçe kapalı spor salonunda 373/1 tertip kısa dönem askerlerin yemin töreni yapıldı.
KELKİT Haberi
Kelkit'te kısa dönem askerler için yemin töreni gerçekleştirildi

Kelkit kaymakamlığı ilçe kapalı spor salonunda 373/1 tertip kısa dönem askerlerin yemin töreni yapıldı.

 

 

İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü kapalı spor salonunda düzenlenen törene, ilçe Kaymakamı Aziz Onur Aydın, Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hasan Ballı, ilçe Jandarma komutanlığından yetkililer, İlçede faaliyet gösteren siyasi parti temsilcileri, kamu müdürleri, askeri personel ve yemin eden askerlerin aileleri katıldı.

 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, acemi hizmetini tamamlayan askerlerimiz Türk Bayrağı üzerine ellerini koyarak yemin etti. Acemi erler adına yapılan konuşma’da  “Milletimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde, şehitlerimizin manevi huzurunda, anne, baba ve misafirlerimizin şahitliğinde, silah arkadaşlarınızla omuz omuza vererek, gerektiğinde vatan, cumhuriyet ver vazife uğrunda hayatınızı seve seve feda edeceğinize, namusunuz ve şerefiniz üzerine ant içtiniz” dedi.

 

İçilen andın, vatan ve millet sevgisi, vazife, namus ve şeref anlamında olduğunu vurgulayan konuşmacı konuşmasında şunları kaydetti: “Bu ant, dürüstlüğün emirlere mutlak itaatin simgesi ve aynı zamanda kahraman Türk jandarmasına mensup bir asker olduğunuzun kabul belgesidir. Askerlik andı ile kutsal vatan hizmetini, sizden önceki büyüklerinizden devralacak, bu nöbeti en iyi şekilde tutacak, sizden sonraki kardeşlerinize gururla ve onurla devredeceksiniz. Hürriyet ve bağımsızlığımızın, toprak bütünlüğümüzün, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin inançlı, kararlı bir savunucusu ve her an göreve hazır bir kanun ordusu olan genel Komutanlığının bir ferdi olmaktan gurur duyun.”

 

 

Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın ise askerlerin anne ve babalarına seslenerek, “Vatan görevini yapmak üzere bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınız, çok kısa sürede olağanüstü gayret göstererek sizlerin huzurunda ant içtiler. Bu görkemli tabloyu oluşturarak, sizleri yüksek bir heyecan  ve coşku ile selamlayan evlatlarınızla ne kadar iftihar etseniz azdır. Saflarımıza en son katılan gençlerimizin en kısa sürede bu seviyeye gelmesindeki gayretleriniz her türlü takdirin üzerindedir. Hepinizi tebrik ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti, sizlerin omzunda daima yükselecek, bayrağımız, kutsal vatan toprakları üzerinde sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecektir. Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur” şeklinde konuştu.

 

 

Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, onur ve gurur verici bu günde kahraman askerlerimizin ve ailelerinin yanında olmaktan gurur duyduklarını ifade eden konuşmasıyla birlikte asker aileleri ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte hatıra fotoğrafı çekildi ve askerlerimize hayırlı teskereler diledi.

 

Tören hatıra fotoğrafı çekimleri ve yapılan ikramla son buldu.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit'te, kısa, dönem, askerler, için, yemin, töreni, gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı