Haber Detayı
11 Eylül 2016 - Pazar 19:41 Bu haber 2727 kez okundu
 
Kelkit'te Kurban Kesimleri için herşey tamam
Her yıl olduğu gibi bu yılda Büyükbaş kurban kesecek olan vatandaşlar için Kelkit Belediye Mezbahasında Kurban Kesim Hizmeti devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
Kelkit'te Kurban Kesimleri için  herşey tamam

Her yıl olduğu gibi bu yılda Büyükbaş  kurban kesecek olan vatandaşlar için Kelkit Belediye Mezbahasında Kurban Kesim Hizmeti devam ediyor. Tamamen yenilenen mezbaha halka daha hijyenik şartlarda hizmet verebilecek. Mezbahanın altyapı ve üstyapı sistemleri tamamen yenilenirken Kelkit, bölgede  üst düzey bir  mezbahaya   kavuşmuş oldu. Mezbaha Personeli bütün önlemlerini alarak, İlçeye daha iyi hizmet etmek için aralıksız çalışmalarına devam ediyor.

 

Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz " Hemşehrilerimizin rahat ve huzurlu bir Bayram geçirmeleri için gereken tedbirler alınırken,  yenilenen mezbaha sayesinde halkımız sağlıklı ve teknolojik bütün imkânlardan faydalanarak  günlük 150 büyükbaş hayvana kadar kesim gerçekleştirebilecek,  Kesimler 6  dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirile bilecek. Kurban Satış noktalarımızda hayvan sahipleri satışlarını rahat yapmaları için gerekli tedbirler alındı. Kesim sonrasında ortaya çıkan atık maddeler, usulüne uygun şekilde toplanarak, poşetlenecek ve çöp konteynırlarına bırakılacak.

 

 Belediye başkanlığının yetki ve sorumluluk alanına giren hususlara riayet edilip edilmediği, Bayram süresince görevli zabıta ekiplerince denetlenecek. Kelkit Belediye mezbahada ki kurban kesimleri Kurban Bayramı süresince devam edecektir. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kelkit'te, Kurban, Kesimleri, için, , herşey, tamam,
Yorumlar
Haber Yazılımı