Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 01:08 Bu haber 3513 kez okundu
 
Kelkit'te Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor
Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi’ kapsamında yardıma muhtaç ailelerde buluşarak onların dertlerine ortak oluyor...
EĞİTİM Haberi
Kelkit'te Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor

Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi’ kapsamında yardıma muhtaç ailelerde buluşarak onların dertlerine ortak oluyor, ailelerin Mobilya, Bilgisayar, Elektrik ve Su Tesisatı sorunlarını çözüyor ve ayrıca birçok ihtiyaçlı aileye de Kelkitli esnaflardan temin ettikleri gıdalarla yardımlarda bulunuyorlar. 

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün tüm Türkiye’de uygulanmasını istediği proje Kelkit’te aktif bir şekilde hayata geçirildi. Öğrenciler öğretmenlerinin rehberliğinde ve diğer resmi kurumlar vasıtasıyla tespit ettikleri ailelerin önce ihtiyaçlarını belirliyor ve daha sonra da bu sorunlar tek tek çözüyor.

Proje kapsamında bugüne kadar birçok ailenin mobilya ve bilgisayar ihtiyacı giderildi, elektrik ve su tesisatları onarıldı ve birçok aileye de giyim ve gıda yardımları yapıldı. 

Konuyla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Yılmaz Çakıcı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün tüm Türkiye’de uygulanmasını istediği bu anlamlı projenin öğreten ve öğrencileri tarafından çok benimsendiğini, öğrencilerin bu sayede millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerlerinin geliştiğini, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının güçlendiğini ve aynı zamanda kendi yeteneklerini de geliştirme fırsatı bulduklarını, okul, esnaf ve aileleri birleştirerek toplumsal huzur ve barışa katkı sağladıklarını dile getirdi. 

Okul Müdürü Yılmaz Çakıcı, projenin aktif bir şekilde yürütülmesinde en büyük paya sahip olan okul yönetici, öğretmen ve öğrencilerine, yardımlarını esirgemeyen Kelkit esnafına ve ayrıca emeği geçen herkese teşekkür ederek çalışmalarının her sene bu şekilde devam edeceğini söyledi.          

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kelkit'te, Meslek, Lisesi, Öğrencileri, Ailelerimizle, Buluşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı