Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 21:46 Bu haber 680 kez okundu
 
Kelkit’te Yaya Geçitleri Boyanıyor
Kelkit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2021- 2022 eğitim öğretim yılının başlamasıyla okul önlerinde ve çevresindeki yaya geçitlerinde bakım ve boyama çalışması başlattı.
KELKİT Haberi
Kelkit’te Yaya Geçitleri Boyanıyor

Kelkit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2021- 2022 eğitim öğretim yılının başlamasıyla okul önlerinde ve çevresindeki yaya geçitlerinde bakım ve boyama çalışması başlattı. Yoğun araç trafiği ve mevsim şartları nedeniyle silinen ve görünmez hale gelen yaya geçitlerinin boyanmasıyla birlikte öğrenciler ve vatandaşlar yaya geçitlerinden daha güvenli şekilde karşıdan karşıya geçebilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, "Eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla eğitime yatırımlarımız da artarak devam ediyor. Trafik ve yaya güvenliğine yönelik rutin çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Yaya ve okul geçidi bilincinin yayalar ve sürücüler arasında farkındalık oluşturulması için çalışmalar başlattık. Belediye olarak ilçemizdeki merkezi yaya geçitleri ile tüm okul önlerinde yaya geçit işaretleri yapılarak hizmete sunuyoruz.

Belediye ekiplerimiz ilçemiz genelindeki okulların önlerinde ve çevrelerindeki yaya geçitlerinde bakım ve boyama çalışması yapıyor. Amacımız öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın daha güvenli şekilde karşıdan karşıya geçmelerini sağlamaktır. İlçe genelinde halkımıza en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit’te, Yaya, Geçitleri, Boyanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı